Pasi hoqi dorë nga ushqimi i pashëndetshëm, humbi gjysmën e peshës trupore (Foto)

23.02.2019 04:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pasi hoqi dorë nga ushqimi i pashëndetshëm, humbi gjysmën e peshës trupore (Foto)

Një nënë ka arritur të humb gjysmën e peshës trupore dhe nga numri 24 i rrobave të zbres në 8, dhe gjithë këtë e arriti pasi vendosi të heq dorë nga ushqimet e pashëndetshme.

E dhënë pas çokollatave Alex Molyneux-Argent, 30-vjeçe nga Liverpooli i Anglisë, pranoi se dikur nuk mund të ndalej duke ngrënë ëmbëlsira të ndryshme, transmeton Telegrafi.

“Ka pasur raste kur gjatë një nate i kamë ngrënë dhjetëra çokollata, por edhe pse e urreja veten që isha me mbipeshë kjo nuk më ndalonte që të vazhdojë të ha. Por, tani që kam arritur ta humb gjysmën e peshës trupore që e kisha dikur po ndihem si një person krejt tjetër”, ka deklaruar Mlyneux-Argent.

Alex peshonte 135 kilogramë, kur për herë të parë u regjistrua në programin “Slimming World” në prill të vitit 2016.

“Gjithmonë kam pasur problem me mbipeshën, dhe si rezultat i kësaj vuaja nga ankthi. Shumicën e kohës mendoja për atë se çfarë thonë të tjerët për mua. Kam qenë shumë e palumtur dhe çfarëdo që bëja këtë nuk e ndryshonte.

Megjithatë gjithçka ndryshoi kur iu nënshtrua dietave dhe filloi të konsumon ushqim të shëndetshëm, dhe kështu arriti edhe të humb gjysmën e peshës trupore duke i habitur familjarët dhe miqtë pasi dukej një person krejt tjetër. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

ICT Awards 7 viziton Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike-Mekatronikë në Universitetin e Prishtinës

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Prototipe të iPhone po përdoren për të thyer sigurinë e telefonëve të Apple

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Arsyet pse nuk preferohet të flini me telefon pranë trupit

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Hulumtuesit gjejnë një mënyrë për të mësuar se me kë keni komunikuar në Messenger

Skype sjell videot HD në ueb

Skype sjell videot HD në ueb

Depresioni post-natal tek meshkujt

Depresioni post-natal tek meshkujt

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Apple ka planifikuar një pajisje të realitetit të shtuar në 2020

Miliona përdorues të Windows 7 në rrezik nga një problem sigurie në Chrome

Miliona përdorues të Windows 7 në rrezik nga një problem sigurie në Chrome