Pasi gërvishti tiketën, mendoi se fitoi një shumë të madhe parash – para se kolegu i tij t’i jepte “lajmin e hidhur”! (Video)

03.04.2018 20:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pasi gërvishti tiketën, mendoi se fitoi një shumë të madhe parash – para se kolegu i tij t’i jepte “lajmin e hidhur”! (Video)

Ky është momenti qesharak kur një inxhinier i drenazhit u mashtrua nga kolegu i tij duke menduar se kishte fituar 250,000 funte në një gërvishtje.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje ku Si Wynne filmoi shokun e tij Gareth Leyland derisa po gërvishte një tiketën, derisa ata ishin të ulur në furgonin e tyre të punës, pranë Wigan, Greater Manchester, të enjten.

Siç thuhet më tej, kolegu i tij e kishte një tiketë fals por i tha kolegut të tij se sapo e bleu atë dhe disa të tjera në një shitore.

Ndërsa të dy burrat fillojnë të gërvishtin tiketat, fytyra e Gareth mund të shihet menjëherë duke ndryshuar me habi ndërsa ai “përballet” me tre numrat fitues në tiketën e tij.

Më pas ai bërtet: “Wow. Kam fituar 250,000 funte. Unë nuk jam duke u tallur me ju…”.

I ngazëllyer nga kjo situatë, ndër tjerash ai i telefonon edhe të dashurës së tij, për t’i dhënë “lajmin e madh”.

Por i gjithë gëzimi përfundon kur një burrë tjetër i afrohet Garethit duke i thënë më në fund se kjo ishte një shaka. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Atalanta 1-3 Milan: Notat e lojtarëve, Piatek më i miri

Atalanta 1-3 Milan: Notat e lojtarëve, Piatek më i miri

Piatek: Nuk e kam pritur një fillim të tillë, dua të shënoj në çdo ndeshje

Piatek: Nuk e kam pritur një fillim të tillë, dua të shënoj në çdo ndeshje

Barca mposht Valladolidin me golin e Messit nga penalltia

Barca mposht Valladolidin me golin e Messit nga penalltia

Çfarë dini për lotët e meshkujve?

Çfarë dini për lotët e meshkujve?

Sulmohet bursa kriptografike Coinmama, 450 mijë përdorues të prekur

Sulmohet bursa kriptografike Coinmama, 450 mijë përdorues të prekur

Interi pa Icardin edhe ndaj Sampdorias, Spalletti thotë se është për shkak të lëndimit

Interi pa Icardin edhe ndaj Sampdorias, Spalletti thotë se është për shkak të lëndimit

Trepça nëpërkëmb Borenë

Trepça nëpërkëmb Borenë

Mesazhet e fshira në Twitter nuk fshihen në të vërtetë

Mesazhet e fshira në Twitter nuk fshihen në të vërtetë

City fiton lehtësisht ndaj Newport County, kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

City fiton lehtësisht ndaj Newport County, kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

Akrepi helmues doli prej dollapit të aeroplanit, lëvizte mbi kokat e udhëtarëve të tmerruar (Video)

Akrepi helmues doli prej dollapit të aeroplanit, lëvizte mbi kokat e udhëtarëve të tmerruar (Video)

Ky është shkaku pse organi i femrës është perfekt në çdo aspekt

Ky është shkaku pse organi i femrës është perfekt në çdo aspekt

Atalanta-Milan: Formacionet zyrtare, për vendasit startojnë dyshja shqiptare

Atalanta-Milan: Formacionet zyrtare, për vendasit startojnë dyshja shqiptare

Liverpooli kryeson garën për Malcomin

Liverpooli kryeson garën për Malcomin

Toboganët pranë shkallëve, trendi fundit i shtëpive moderne (Foto)

Toboganët pranë shkallëve, trendi fundit i shtëpive moderne (Foto)

Newport County-Man City, formacionet zyrtare të FA Cup

Newport County-Man City, formacionet zyrtare të FA Cup

Fortnite anulon përditësimin i cili prishi ndjesinë e armëve

Fortnite anulon përditësimin i cili prishi ndjesinë e armëve