Pas Spotify edhe Dropbox në bursë

13.01.2018 00:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pas Spotify edhe Dropbox në bursë

Shërbimi i shquar cloud dropbox ka aplikuar për daljen publike në bursë raporti agjencia e lajmeve Reuters.

IPO (Initial Public Offering) do të drejtohet nga grupi Goldman Sachs dhe JPMorgan Chase raportoi Bloomberg duke cituar njerëz të afërt me çështjen.

Në Qershor Reuters kishte raportuar se kompania ishte në kërkim të konsulencës për IPO-në.

Dropbox është në bisedime me banka të tjera për të zënë rolet e IPO-së.

Dalja e Dropbox në bursë mund të jetë ndër më të bujshmet në vitet e fundit nga një kompani Amerikane.

Spotify gjithashtu pritet të dalë në bursë në fillim të Pranverës. Deri në Gusht, Dropbox kishte 500 milion përdorues përfshirë 200,000 biznese.

Kompania rivalizohet nga Google me Drive, Microsoft me OneDrive dhe Box. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Reuters: Pronari i Leicesterit ishte vetë i pesti në bordin e helikopterit të rrëzuar

Reuters: Pronari i Leicesterit ishte vetë i pesti në bordin e helikopterit të rrëzuar

Era Istrefi zbulon bashkëpunimin e radhës në arenën ndërkombëtare

Era Istrefi zbulon bashkëpunimin e radhës në arenën ndërkombëtare

Askujt nuk i intereson ky detaj që u ndodh femrave pas marrëdhënieve seksuale

Askujt nuk i intereson ky detaj që u ndodh femrave pas marrëdhënieve seksuale

Juventusi pas talentit të Cityt, Foden mund të transferohet si lojtar i lirë

Juventusi pas talentit të Cityt, Foden mund të transferohet si lojtar i lirë

Nderohet figura e Fadil Vokrrit në Ohër

Nderohet figura e Fadil Vokrrit në Ohër

Mënyrë jashtëzakonisht e thjeshtë që të eliminoni ftohjen për vetëm një mbrëmje

Mënyrë jashtëzakonisht e thjeshtë që të eliminoni ftohjen për vetëm një mbrëmje

Mata është dëshira e madhe e Emeryt

Mata është dëshira e madhe e Emeryt

DeRozan shkëlqen në fitoren e Spurs ndaj Lakers, Bostoni ja shkakton Detroitit humbjen e parë

DeRozan shkëlqen në fitoren e Spurs ndaj Lakers, Bostoni ja shkakton Detroitit humbjen e parë

Bie në peshë, tani po i ndodh diçka e tmerrshme!

Bie në peshë, tani po i ndodh diçka e tmerrshme!

Ermir Lenjani shënon në humbjen e Sionit ndaj Young Boysit

Ermir Lenjani shënon në humbjen e Sionit ndaj Young Boysit

Djemtë e artë të Kosovës! Përfaqësuesja U-18 në hendboll fiton garën ‘IHF Trophy’

Djemtë e artë të Kosovës! Përfaqësuesja U-18 në hendboll fiton garën ‘IHF Trophy’

Gripi dhe ftohja e zakonshme

Gripi dhe ftohja e zakonshme

Griezmann: Barça mund ta fitojë El Clasicon pa Messin

Griezmann: Barça mund ta fitojë El Clasicon pa Messin

Guardiola: Real Madridi ka humbur shumë me shitjen e Ronaldos, Barcelona ka përparësi në El Clasico   

Guardiola: Real Madridi ka humbur shumë me shitjen e Ronaldos, Barcelona ka përparësi në El Clasico   

Leopardi borës jashtëzakonisht i “tejdukshëm”, në pritje të gjahut (Foto)

Leopardi borës jashtëzakonisht i “tejdukshëm”, në pritje të gjahut (Foto)

Z Mobile Prishtina vazhdon me fitore, ndërsa ia shkakton humbjen e parë Rahovecit

Z Mobile Prishtina vazhdon me fitore, ndërsa ia shkakton humbjen e parë Rahovecit