Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

30.11.2019 19:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Është hedhur tashmë shorti për grupet e Euro 2020 në ROMEXPO të Bukureshtit në Rumani.

Hedhja e shortit për grupet e vlefshme të Kampionatit Evropian në Bukuresht të Rumanisë ka filluar në ora 18:00 dhe tashmë dihet fati i kombëtareve.

Ëndrra për të qenë në Euro 2020 nuk është shuar as për Përfaqësuesen e Kosovës, e cila në mars e kërkon kualifikimin nga ‘Play-Off” i Ligës së Kombeve.

Dardanët në gjysmëfinale takohen me Maqedoninë e Veriut, ndërsa në finale me njërën mes Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë.

Në rast se Kosova arrin ta presë biletën për Kampionatin Evropian, atëherë ata do të gjenden në Grupin C.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Konfirmohen zyrtarisht 51 viktima nga tërmeti në Shqipëri

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

Goditet nga vetura një këmbësor në Prishtinë

Hulumtimi i NYT: Si pasurohen oligarkët, mafia dhe populistët me paratë e BE’së

Hulumtimi i NYT: Si pasurohen oligarkët, mafia dhe populistët me paratë e BE’së

Rama e ftoi në tryezë/ Basha: S’është koha as për politikë as për propagandë

Rama e ftoi në tryezë/ Basha: S’është koha as për politikë as për propagandë

Filozofi shqiptar: Ushtarët e FSK’së që po na ndihmojnë, paguanin taksë kur vinin për ushtrime tek ne

Filozofi shqiptar: Ushtarët e FSK’së që po na ndihmojnë, paguanin taksë kur vinin për ushtrime tek ne

Fëmija 8 vjeçar tregon tmerrin e përjetuar nëpërmjet vizatimit, “Ergi pallati i kuq po shembet”

Fëmija 8 vjeçar tregon tmerrin e përjetuar nëpërmjet vizatimit, “Ergi pallati i kuq po shembet”

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e prekur nga tërmeti

Muhamet Ajrullahu dhe familja e heroit Agim Ramadani, hapin dyert e shtëpis për banorët e prekur nga tërmeti

Fundi i shkëmbimit të territoreve? Mogherini ia dorëzon detyrën Borellit

Fundi i shkëmbimit të territoreve? Mogherini ia dorëzon detyrën Borellit

50 psikologë nga Kosova/ Mbërrijnë të dielën në Shqipëri për të ndihmuar në zonat e tërmetit

50 psikologë nga Kosova/ Mbërrijnë të dielën në Shqipëri për të ndihmuar në zonat e tërmetit

Pas tërmetit tragjik, Rama i drejtohet Bashës: Është koha e bashkimit!

Pas tërmetit tragjik, Rama i drejtohet Bashës: Është koha e bashkimit!

Këto janë 12 ministritë e Qeverisë VV-LDK, marrëveshja nënshkruhet të hënën

Këto janë 12 ministritë e Qeverisë VV-LDK, marrëveshja nënshkruhet të hënën

LVV-LDK pajtohen për 12 ministri: Të hënën përmbyllet marrëveshja për koalicion

LVV-LDK pajtohen për 12 ministri: Të hënën përmbyllet marrëveshja për koalicion

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re