Pas 16 vitesh Mozilla ndryshon logon e Firefox

11.06.2019 18:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pas 16 vitesh Mozilla ndryshon logon e Firefox

Logoja ikonike e ka shoqëruar Firefox dhe shërbimet e Mozilla që prej 2003, dhe sot pas 16 vitesh do të ndryshohet plotësisht.

Në një postim në blog ditën e sotme, kompania zbuloi dizajnin e ri të cilin e ka punua prej 18 muajsh në përpjekje për të krijuar një ikonografi e cila tregon më shumë sesa një shfletues.

Në fakt për ridizajnimin e logos e kemi ditur prej kohësh. Vitin e kaluar kompania shpjegoi se logoja prej flake e dhelprës nuk përfaqësonte mbarë produktet e kompanisë. Ndryshimi i ngjyrës apo heqja e dhelprës nga logoja nuk do të mjaftonte.

Kështu Mozilla tha se duhej tja fillonin nga e para dhe kjo është logoja e re. Dhelpra portokalli që sillej rreth globit blu është hequr dhe zëvendësuar nga disa penele rrethore me ngjyra të forta.

Format minimaliste janë dizajnuar për të përfaqësuar portofolin në rritje të produkteve të Mozilla. Në varësi të mënyrës së përdorimit të shërbimeve të Mozilla, menutë dhe taskbaret do të ndryshojnë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve