Partizani dominon dhe kalon Laçin

22.03.2015 19:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Partizani kërkonte fitoren e tretë radhazi dhe që në fillim këmbënguli për ta marrë atë duke marrë dhe kontrollin e lojës.

Partizani nuk e lëshon vendin e tretë. Të kuqtë fituan 1-0 në “Qemal Stafa” ndaj Laçit, me një gol të Raçiçit, që përfitoi nga një gabim i Mockës për t’i dhënë suksesin të kuqve pas një ndeshje të dominuar. Partizani kërkonte fitoren e tretë radhazi dhe që në fillim këmbënguli për të marrë atë duke marrë dhe kontrollin e lojës. Sinjalin e parë të kuqtë e dhanë në të 10-tën me Vilën por Mocka priti mirë. Dueli mes të dyve u përsërit dhe në të 23-tën me Mockën që doli sërish fitimtar duke ndalur golin e Vilës. Në minutën e 30-të, Raçiç pati mundësinë më të mirë pas një gabimi të Buljanit, por serbi goditi mbi traversë. Laçi për herë të parë zbriti në portën e Partizanit në të 35-tën, por Sosa nuk goditi saktë. Të kuqtë kërkonin të shkonin në dhomat e zhveshjes në epërsi dhe në të 44-trën Bylykbashi për pak sa nuk realizoi, por Mocka sërish fluturoi për të larguar topin në goditje këndi. Pjesa e dytë nisi sërish me Partizanin më këmbëngulës, që rrezikoi në të 52-tën me Vilën, por topi përfundoi jashtë, ndërkohë që të kuqtë pretenduan dhe për një prekje me dorë të Shetës. Në të 53-trën, Mocka u tregua sërish vendimtar duke mos lejuar Raçiç të shënojë. Kurbinasit, u kundërpërgjigjën më në fund me Mitren, që nuk shfrytëzoi sic duhet zbritjen e të tijve. Me kalimin e minutave u shtua dhe dëshira e Partizanit për gol, por nuk u rregullua koordinimi i Racitit, që në të 57-tën sërish nuk shfrytëzoi sic duhet një pasim të Vilës. Dhe kur shënjestra ishte e saktë si në rastin e Trashit, Mocka e kishte gati përgjigjen. Seria e rasteve të humbura nga Racic vazhdoi dhe në të 65-tën, kur sërish goditi jashtë nga një pozicion i mirë. Mbrëmja negative e Racic ndryshoi në të 69-tën, kur lojtari më i mirë i Laçit deri në ato momente, Mocka nuk largoi sic duhet një top me Racic që devijoi për në rrjetë topin e 1-0.

Racic rrezikoi në të 83-tën të shënonte dhe golin e dytë, por goditja e tij përfundoi jashtë kuadratit. 1-0 për Partizanin në fund që merr 3 pikë të rëndësishme duke ruajtur vendin e tretë por dhe diferencat me kreun.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri