Parashutisti ndaloi përkryer sipër grumbullit të sanës (Video)

27.03.2018 17:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Parashutisti ndaloi përkryer sipër grumbullit të sanës (Video)

Nicholas Rayes nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, ia doli të ndalonte sipër një grumbulli sane, pasi u lëshua nga mijëra metra lartësi.

Herën e parë, nuk arriti të ndalonte mbi një të tillë, por herën e dytë ia doli me sukses, transmeton Telegrafi.

“Kur lëshohesh nga aeroplani, e ke një botë para vetës dhe ky objekt duket si cak i pamundshëm. Por, ja që ia dola”, ka thënë Rayes.

Llogaritja e koordinatave dhe shkathtësitë e tij, janë pëlqyer shumë nga komuniteti i parashutistëve, që u ndjen ‘xheloz’ ndaj tij.

Përvoja afro shtatëvjeçare në lëshime, i ndihmuan atij te realizonte këtë ndalim me sukses. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


United nuk tërhiqet nga Skriniar, do të tentojë transferimin e sllovakut në verë

United nuk tërhiqet nga Skriniar, do të tentojë transferimin e sllovakut në verë

Arsyet pse nuk preferohet të bëni dush çdo ditë

Arsyet pse nuk preferohet të bëni dush çdo ditë

Përcjellja e të sëmurit dhe teknika e transportimit

Përcjellja e të sëmurit dhe teknika e transportimit

Liburni fiton Kupën e Kosovës në futsall pas triumfit në finale ndaj Prishtina 01

Liburni fiton Kupën e Kosovës në futsall pas triumfit në finale ndaj Prishtina 01

Wenger tregon pse refuzoi Realin

Wenger tregon pse refuzoi Realin

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer

Curva Nord me mesazh drejt Icardit: Mercenarët jashtë

Curva Nord me mesazh drejt Icardit: Mercenarët jashtë

Marcelo tregohet real pas paraqitjeve të dobëta: Është faji im

Marcelo tregohet real pas paraqitjeve të dobëta: Është faji im

Operatorët në SHBA implementojnë teknologji anti-thirrjeve robotike

Operatorët në SHBA implementojnë teknologji anti-thirrjeve robotike

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Z Mobile Prishtina e fiton ndeshjen ndaj Golden Eagle Yllit që vazhdoi të dielën

Z Mobile Prishtina e fiton ndeshjen ndaj Golden Eagle Yllit që vazhdoi të dielën

Matni siç duhet tensionin

Matni siç duhet tensionin

Firefox 15 në iOS vjen me ndryshime të vogla po të rëndësishme

Firefox 15 në iOS vjen me ndryshime të vogla po të rëndësishme

Spalletti: E vlerësoj që Icardi ishte në stadium, duhet të vinte edhe në zhveshtore

Spalletti: E vlerësoj që Icardi ishte në stadium, duhet të vinte edhe në zhveshtore

Këlyshi ndaloi së ngrëni, u sigurua që pak ushqim t’ia dërgoi edhe nënës (Video)

Këlyshi ndaloi së ngrëni, u sigurua që pak ushqim t’ia dërgoi edhe nënës (Video)

Inter 2-1 Sampdoria: Notat e lojtarëve, Perisic më i miri

Inter 2-1 Sampdoria: Notat e lojtarëve, Perisic më i miri