Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

07.12.2019 12:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Anthony Joshua shihet si favorit për ta fituar rimeçin ndaj Andy Ruizit në përballjen që zhvillohet sot nga ora 18:30 sipas kohës tonë lokale.

Britaniku pësoi humbjen e parë në karrierë më 1 qershor të këtij viti pikërisht nga meksikano-amerikani, duke humbur kështu të tre titujt, WBA, WBO dhe IBF.

Por, sonte Joshua do të kërkojë t’i rikthejë që të tre në belin e tij dhe të rikonfirmohet si pronar i tyre.

Boksierët kanë dhënë parashikimet e tyre se kush mund ta fitojë ripërballjen:

David Haye

Nuk mund të them se kush është fituesi, pasi që të dy janë përgatitur shumë dhe kanë për çfarë të luftojnë. Mendoj se nokauti i parë do të vije nga Ruiz, por Joshua ka kombinimet e tij dhe prej një meç të mirë.

Paulie Malignaggi

Unë them se Anthony Joshua do ta fitojë përballjen. Them se do të jetë një paraqitje shumë më e mirë e tij nga e para dhe pres nga ai që ta fitojë këtë pa shumë probleme.

Amir Khan

Mendoj se Joshua do ta fitojë këtë takim. Kam parë video të tij duke boksuar para kësaj lufte dhe them se me atë çfarë kam parë, do ta bëjë menjëherë diferencën.

Deontay Wilder

Mendoj se Andy Ruiz do të fitojë përsëri. Ai nuk ka çfarë të humbë dhe do t’i vë të gjitha në këtë përballje. Mendoj se ai do ta mposhtë shumë lehtë Joshuan.

Tyson Fury

Ai trashaluqi i vogël (Andy Ruiz) do t’i tregojë botës se çfarë mund të bëjë dhe Anthony Joshua do të befasohet. Ai ka ngrënë çdo ëmbëlsirë dhe ushqime të shpejta në Kaliforni, por për 12 muaj është rikthyer në stërvitje dhe shikoni ku ka rënë në peshë. Mendoj se Ruiz do të fitojë.

Dillian Whyte

Mendoj se do të jetë një luftë e hapur mes të dy. Por, Anthony Joshua ka më shumë për të ofruar dhe mendoj se do të fitoj, shpresoj që ai të fitojë dhe të përballem më pas unë me të.

George Foreman

Anthony joshua është rikthye dhe është më i mirë se në herën e kaluar. Ai tashmë është në dysheme dhe dëshiron të ngrihet, kështu sonte është momenti i tij dhe mendoj se do të fitojë ndaj Ruizit.

Lennox Lewis

Mendoj se do të jetë një përballje mendore se sa fizike. Andy Ruiz ka përgatitjen e duhur dhe mendoj se do të shkëlqej sërish sonte në ring.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani: LDK nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit, besoj në marrëveshje

Osmani: LDK nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit, besoj në marrëveshje

Janë  publikuar mesazhet, Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus

Janë publikuar mesazhet, Bonucci e kishte kontaktuar një tifoz ultras të bardhezinjve pasi ishte kthyer nga Milani në Juventus

Presidenti Hashim Thaçi ka kërcënuar me  veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të  institucioneve

Presidenti Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese në rast se nuk gjendet zgjidhje për formim të institucioneve

Në Vetëvendosje po thonë se do të  bëjnë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa, por kur nuk dihet!

Në Vetëvendosje po thonë se do të bëjnë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa, por kur nuk dihet!

Thaçi: I kemi përmbushur kriteret për viza, mirëpo shtetet e BE-së nuk janë unike

Thaçi: I kemi përmbushur kriteret për viza, mirëpo shtetet e BE-së nuk janë unike

Tenori Ramë Lahaj: Zot ruje Shypnin prej shartimit t’kti soji si Edi Rama, që e paditi Ramush Haradinajn

Tenori Ramë Lahaj: Zot ruje Shypnin prej shartimit t’kti soji si Edi Rama, që e paditi Ramush Haradinajn

Lumezi: Është fakt i njohur se besimi i qytetarëve ne sistemin e drejtësisë është i ultë

Lumezi: Është fakt i njohur se besimi i qytetarëve ne sistemin e drejtësisë është i ultë

Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe

Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe

Është gjetur pa shenja jete një grua në Pejë

Është gjetur pa shenja jete një grua në Pejë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje: Mund të ketë zgjedhje të reja

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje: Mund të ketë zgjedhje të reja

Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

Afaristët e Mitrovicës dhe Vushtrrisë: Këto janë problemet e shumta me të cilat po ballafaqohemi

Afaristët e Mitrovicës dhe Vushtrrisë: Këto janë problemet e shumta me të cilat po ballafaqohemi

Haradinaj: Në 18 vjetorin e vrasjes, kujtojmë bashkëluftëtarin Smajl Hajdaraj

Haradinaj: Në 18 vjetorin e vrasjes, kujtojmë bashkëluftëtarin Smajl Hajdaraj

Shefi grupit parlamentar i AAK’së, Daut Haradinaj, fajin ia hedh Lëvizjes Vetëvendosje

Shefi grupit parlamentar i AAK’së, Daut Haradinaj, fajin ia hedh Lëvizjes Vetëvendosje

Individët që punuan që 20 vite kundër shtetit janë sot kundër Albinit

Individët që punuan që 20 vite kundër shtetit janë sot kundër Albinit

Veprim i Ramës ka shkaktuar kundërshtime në Kosovë e në Shqipëri, por gëzim e hare në Serbi

Veprim i Ramës ka shkaktuar kundërshtime në Kosovë e në Shqipëri, por gëzim e hare në Serbi