Paraqitet para gjykatës humoristi spanjoll, fryu hundën në flamurin e Spanjës si pjesë e një skeçi (Video)

27.11.2018 19:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Paraqitet para gjykatës humoristi spanjoll, fryu hundën në flamurin e Spanjës si pjesë e një skeçi (Video)

Dani Mateo është paraqitur para një gjykate në Madrid të Spanjës, pasi fryu hundën në flamurin kombëtar, si pjesë e një skeçi televiziv.

Humoristi spanjoll është dërguar para drejtësisë nga policia, që e akuzuan atë për ‘fyerje të Spanjës dhe simboleve të saj’, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, gjithçka po shihet si formë e ndalesës së lirisë së shprehjes, pasi nuk kishte të bënte me ndonjë fyerje, por vetëm improvizim komik.

“Si një qytetar i këtij shteti, jam i brengosur sepse po e vëni një kloun para gjykatësit, vetëm pse e ka kryer punën e vet. Po i jepni imazh të keq shtetit dhe flamurit”, ka thënë Mateo para gjykatës.

Mendim të njëjtë nuk patën edhe akuzuesit, të cilët e konsiderojnë flamurin si shumë të shtrenjtë, për të cilin janë dhënë jetë dhe të gjithë do e bënin të njëjtën për ta mbrojtur.

Gjatë paraqitjes televizive, humoristi kontrovers teshtiu dhe fshiu hundët në flamur, para se të kërkonte falje në mënyrë ironike për mbretin, Spanjën dhe kinezëve që e kanë prodhuar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mourinho në Milano, takim me drejtuesit e Interit?

Mourinho në Milano, takim me drejtuesit e Interit?

Facebook tashmë mundëson fshirjen e historisë së chatit

Facebook tashmë mundëson fshirjen e historisë së chatit

Busquets: Barazimi rezultat i drejtë

Busquets: Barazimi rezultat i drejtë

Nuk jeni të vetëdijshëm sa i shkatërroni veprimet pozitive të kafes: Këto gjashtë gabime të gjithë i bëni!

Nuk jeni të vetëdijshëm sa i shkatërroni veprimet pozitive të kafes: Këto gjashtë gabime të gjithë i bëni!

Ja si lapsi S-Pen i telefonëve Galaxy Note do të përdoret edhe si kamër

Ja si lapsi S-Pen i telefonëve Galaxy Note do të përdoret edhe si kamër

Te Reali të pakënaqur me barazimin, Vazquez: Merituam më shumë

Te Reali të pakënaqur me barazimin, Vazquez: Merituam më shumë

Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

Doni të përdorin Windows 7 pas 2020 të sigurtë? Atëherë duhet të paguani

Doni të përdorin Windows 7 pas 2020 të sigurtë? Atëherë duhet të paguani

Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Tesla përsëri zbret çmimin e makinës elektrike Model 3

Tesla përsëri zbret çmimin e makinës elektrike Model 3

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)