Paralajmërimi për protesta, Hoti takon përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës

16.09.2020 16:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Paralajmërimi për protesta, Hoti takon përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës

Përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës janë takuar sot me kryeministrin Avdullah Hoti, ministrin e MPB-së Agim Veliu dhe drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalajn.

Sindikata e Policisë së Kosovës ka njoftuar se në këtë takim është folur për kërkesat dhe pakënaqësitë e policëve.

“Me datë 16.09.2020, Këshilli Drejtues i Sindikatës së PK-së, ka mbajtur takimin e paralajmëruar për ta vlerësuar përmbushjen e kërkesave të cilat janë të drejtuar kohë më parë Qeveris të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

“Marrë parasysh takimin e realizuar sot me Kryeministrin Z.Avdullah Hoti, Ministrin e MPB Z. Agim Veliu dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës Z. Rashit Qalaj, morëm zotim për realizimin e kërkesave të lajmëruara ditë më parë nga Sindikata e Policisë së Kosovës”, thekson njoftimi.

Po ashtu është bërë e ditur se është marrë vendimi që gjatë muajit të mbahet edhe një takim tjetër, për të diskutuar realizimin e zotimeve nga ana e Qeverisë.

“Bazuar në këtë Këshilli Drejtues i Sindikatës së Policisë së Kosovës merr vendim që brenda këtij muaji t’i mbajë takimet e radhës, ku do të diskutohet për realizimin e zotimeve të premtuara nga ana e Qeverisë të Republikës së Kosovës se deri ku janë arritur”, thuhet në njoftim.

Pas vlerësimit të situatës në realizimin e kërkesave të policisë, do të shikohet nëse do të mbahet protesta e paralajmëruar.

“Shikuar vullnetin dhe premtimin në përmbushje të kërkesave tona nga ana e Qeverisë të Republikës së Kosovës, dhe gjithashtu vlerësuar situatën aktuale pandemike që gjendemi, Këshilli Drejtues i Sindikatës së Policisë së Kosovës, ruan të Drejtën për Protestën, pas vlerësimit të situatës në realizimin e kërkesave tona me kohën”, thuhet në njoftim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Paralajmërimi për protesta, Hoti takon përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës

Paralajmërimi për protesta, Hoti takon përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Kosovës

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

​6 muaj burg dhe 800 euro gjobë për dhënie të ryshfetit

​6 muaj burg dhe 800 euro gjobë për dhënie të ryshfetit

Kuvendi i kthehet nesër punës, në rend dite projektligji që mundëson tërheqjen e 10 %-shit nga Trusti

Kuvendi i kthehet nesër punës, në rend dite projektligji që mundëson tërheqjen e 10 %-shit nga Trusti

Kosova dhe Maqedonia e Veriut zotohen se do t’i hapin kufijtë pa kushte

Kosova dhe Maqedonia e Veriut zotohen se do t’i hapin kufijtë pa kushte

Osmani premton mbështetje me mjete mbrojtëse kundër Covid-19 për kategoritë e rrezikuara sociale

Osmani premton mbështetje me mjete mbrojtëse kundër Covid-19 për kategoritë e rrezikuara sociale

Tre të vdekur dhe 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Tre të vdekur dhe 76 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Edhe Shërbimi Korrektues paralajmëron protestë

Edhe Shërbimi Korrektues paralajmëron protestë

Thaçi kërkon nga Kuvendi t’ia ndalojë Hotit dialogimin për çështje të brendshme të Kosovës

Thaçi kërkon nga Kuvendi t’ia ndalojë Hotit dialogimin për çështje të brendshme të Kosovës

Hoti: Nesër në Bruksel nuk do të diskutohet për AKS-në

Hoti: Nesër në Bruksel nuk do të diskutohet për AKS-në

“Mos i jep zemër dhunuesit”, protestohet para Prokurorisë për gratë e vrara

“Mos i jep zemër dhunuesit”, protestohet para Prokurorisë për gratë e vrara

Brenda një dite, ngritën 18 aktakuza kundër 20 personave

Brenda një dite, ngritën 18 aktakuza kundër 20 personave

Mbi 60 mijë persona kanë hyrë në Kosovë në periudhën 18 mars – 1 qershor

Mbi 60 mijë persona kanë hyrë në Kosovë në periudhën 18 mars – 1 qershor

Hoti: Nuk do të ketë Asociacion me kompetenca ekzekutive, po punojmë në draftimin e marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë

Hoti: Nuk do të ketë Asociacion me kompetenca ekzekutive, po punojmë në draftimin e marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë

Gratë e PSD-së i ndërprenë fjalën Hotit

Gratë e PSD-së i ndërprenë fjalën Hotit

Rasti i vdekjes së Agon Musliu, javën e ardhshme intervistohet ish-ministri Vitia

Rasti i vdekjes së Agon Musliu, javën e ardhshme intervistohet ish-ministri Vitia