Para 14 viteve nëna e britanikut para e bllokoi rimeçin, Lennox Lewis tani pranon ballafaqimin me Vitaly Klitschkon

11.07.2018 15:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Para 14 viteve nëna e britanikut para e bllokoi rimeçin, Lennox Lewis tani pranon ballafaqimin me Vitaly Klitschkon

Lennox Lewis më në fund do t’i japë një mundësi Vitali Klitschko për një riballafaqim të shumëpritur në fund të vitit 2018.

Boksierët e peshave të rëndë do të takohen në kryeqytetin ukrainas të Kievit, ku Wladimir Klitschko është kryetari i bashkisë.

Boksieri 52-vjeçar mundi Klitschkon në vitin 2003 pas ndërprerjes së ndeshjes në raundin e gjashtë me rastin e plagosjes së syrit.

Në vitin 2010, Klitschko zbuloi se “Lennox më premtoi, por nëna e tij vendosi se nuk duhet të luftonte”.

“Ai më ftoi në Londër, pa menaxherë. Ai tha se donte të fliste vetëm me mua. Kam ardhur në dhomë dhe nëna e tij ishte aty. Ne biseduam për dy orë dhe nëna e boksierit më shikonte shtrembër”.

“Pas kësaj unë u largova dhe më thirri disa orë më vonë dhe më tha,” Na vjen keq, por jo”. Mendova se nuk ishte vendimi i tij, por nëna vendosi. U përpoqa t’ia ndryshoja vendimin, por ishte kot”, kishte thënë ukrainasi.

Ish kampionët e peshave të rënda të WBC, Lennox Lewis dhe Vitali Klitschko do të kthehen në ring për një ballafaqim revial gjatë kongresit vjetor të WBC, i cili do të jetë nga 30 shtatori deri më 5 tetor në një prej hoteleve të Kievit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Formacioni i javës së XI-të në IPKO Superligë – Fjalën kryesore futbollistët e Gjilanit, vlerësohen edhe ata të Drenicës dhe Ballkanit

Formacioni i javës së XI-të në IPKO Superligë – Fjalën kryesore futbollistët e Gjilanit, vlerësohen edhe ata të Drenicës dhe Ballkanit

Kur mund të blejmë një telefon 5G dhe sa do të kushtojë?

Kur mund të blejmë një telefon 5G dhe sa do të kushtojë?

Pse pasiviteti është më i dëmshëm se duhanpirja

Pse pasiviteti është më i dëmshëm se duhanpirja

Ekskluzive: Zvicra e donte me çdo kusht por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

Ekskluzive: Zvicra e donte me çdo kusht por Kryeziu zgjodhi vendlindjen: Jam i lumtur, mezi po pres të luaj për Kosovën

AKEP thirrje për rinovimin e të dhënave për domainet .AL

AKEP thirrje për rinovimin e të dhënave për domainet .AL

Solskjaer: Juventusi është favorit i Ligës së Kampionëve, sidomos tani me Ronaldon

Solskjaer: Juventusi është favorit i Ligës së Kampionëve, sidomos tani me Ronaldon

Paguan 3,600 funte për kamionin e vjetër, çifti investuan 23 mijë tjera dhe e shndërruan në shtëpinë e ëndrrave (Foto)

Paguan 3,600 funte për kamionin e vjetër, çifti investuan 23 mijë tjera dhe e shndërruan në shtëpinë e ëndrrave (Foto)

Çiftet po e duan pozicionin e ri të seksit “Pogo”, ja se si t’a bëni atë

Çiftet po e duan pozicionin e ri të seksit “Pogo”, ja se si t’a bëni atë

Tirana me një hapësirë të re të inovacionit dhe robotikës, Kryebashkiaku Veliaj premton një buxhet të veçantë për këto nisma

Tirana me një hapësirë të re të inovacionit dhe robotikës, Kryebashkiaku Veliaj premton një buxhet të veçantë për këto nisma

Turistja filmon momentin kur leopardi mbyt antilopën për pak sekonda (Video, +18)

Turistja filmon momentin kur leopardi mbyt antilopën për pak sekonda (Video, +18)

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

De Jong e Neves në radarin e Man Cityt

De Jong e Neves në radarin e Man Cityt

Komisioni Evropian hap thirrjen për 22 startupe të Evropës Qendrore dhe Lindore për tju bashkuar Samitit të Startupeve

Komisioni Evropian hap thirrjen për 22 startupe të Evropës Qendrore dhe Lindore për tju bashkuar Samitit të Startupeve

Janë identifikuar gjene të reja të autizmit

Janë identifikuar gjene të reja të autizmit

Allegri publikon listën kundër Unitedit, tri mungesa të rëndësishme te Juve

Allegri publikon listën kundër Unitedit, tri mungesa të rëndësishme te Juve