Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

14.09.2018 14:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Përgatitësi atletik i Kombëtares së Argjentinës, Elvio Paolorosso ka thënë se Lionel Messi e pati momentin më të keq pas humbjes së finales së dytë në Copa America, teksa e gjeti atë duke vajtuar sikurse t’i kishte vdekur nëna.

Messi përjetoi momentin më të keq me fanellën e Argjentinës kur humbi një finale të dytë radhazi në Copa America, pas penalltive ndaj Kilit.

Paolorosso, trajner atletik i Argjentinës së Gerardo Martinos, e përshkroi momentin e vështirë të numri 10 si momentin e humbjes së dhimbshme.

“Zhveshtorja pas Copa Americas ishte shumë e dhimbshme, por më e keqja do vinte më vonë”, ka thënë fillimisht Paolorosso.

“Rreth orës 2 të mëngjesit, shkova në dhomë dhe gjeta Leo [Messin] krejtësisht të vetëm, duke qarë si një fëmijë që humbi nënën e tij”.

“Ai ishte i tronditur dhe askush nuk mund ta ngushëllonte”.

“Unë kisha parë Messin në Barcelonë dhe për Argjentinën dhe gjithçka që kam për të janë fjalë mirënjohje”.

“Ai gjithnjë bashkëpunon mirë dhe nuk ka rëndësi nëse fusha do ishte e vështirë apo e butë”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Derby della Madonnina për Barellan

Derby della Madonnina për Barellan

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Fotografia e një “veture të padukshme” që po përhapet në internet (Foto)

Fotografia e një “veture të padukshme” që po përhapet në internet (Foto)

Guardiola: De Bruyne nuk është në shitje, klauzolë e tij është 250 milionë euro  

Guardiola: De Bruyne nuk është në shitje, klauzolë e tij është 250 milionë euro  

Liqeni i ndarë në mes ka ujëra me dy lloje ngjyrash, shkaku i nivelit të ndryshëm të kripës (Video)

Liqeni i ndarë në mes ka ujëra me dy lloje ngjyrash, shkaku i nivelit të ndryshëm të kripës (Video)

Pesëshet startuese: Kosova për triumf ndaj Maqedonisë

Pesëshet startuese: Kosova për triumf ndaj Maqedonisë