Pamje të rralla dhe mbresëlënëse që tregojnë se si “shpërthen” qielli në Australi (Video)

06.12.2017 23:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pamje të rralla dhe mbresëlënëse që tregojnë se si “shpërthen” qielli në Australi (Video)

Kjo video e pabesueshme ka kapur momentin kur një stuhi masive shkreptimash ndriçonte qiellin natën mbi veriun e Australisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Geoff Green ai që kapi pamjet në Kimberley të shtunën kur Tropical Cyclone Dahlia u zhvendos mbi bregdetin.

Por ndërkohë që stuhia duket mbresëlënëse, meteorologu Graeme Brittain thotë se nuk janë aq të rralla.

Megjithatë, Brittain tha se stuhitë janë të rrezikshme për shkak të sasisë së rrufesë dhe vendi më i sigurt për ata që janë në afërsi është në një automjet – jo nën pemë ose në një vend të hapur. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Iniesta: Griezmann do të ishte nënshkrim i madh për Barçën

Iniesta: Griezmann do të ishte nënshkrim i madh për Barçën

Çfarë të bëni që buzëkuqi të mos lërë gjurmë

Çfarë të bëni që buzëkuqi të mos lërë gjurmë

Spotify po teston një listë të re të personalizuar të muzikës me këngët e preferuara të miqve tuaj

Spotify po teston një listë të re të personalizuar të muzikës me këngët e preferuara të miqve tuaj

Mustafi: Do të më pëlqente të jem në Rusi por nuk pres të marrë ftesë

Mustafi: Do të më pëlqente të jem në Rusi por nuk pres të marrë ftesë

S’do ta besoni sa centimetra rritet vagina juaj në momentin kur lindni foshnjën

S’do ta besoni sa centimetra rritet vagina juaj në momentin kur lindni foshnjën

“Zeynep” dhe motrat e saj marrin lajmin tragjik

“Zeynep” dhe motrat e saj marrin lajmin tragjik

Tri skuadrat e mëdha zvicerane e duan Benjamin Kolollin

Tri skuadrat e mëdha zvicerane e duan Benjamin Kolollin

Edhe pas operacioneve, Albërie Hadërgjonajt po i shihen rrudhat në fytyrë

Edhe pas operacioneve, Albërie Hadërgjonajt po i shihen rrudhat në fytyrë

Orari dhe gjyqtarët e javës së 32-të në Superligën e Kosovës

Orari dhe gjyqtarët e javës së 32-të në Superligën e Kosovës

10 fakte që nuk dinit për Armina Mevlanin, do befasoheni

10 fakte që nuk dinit për Armina Mevlanin, do befasoheni

Konsumimi i alkoolit me shumë përfitime shëndetësore

Konsumimi i alkoolit me shumë përfitime shëndetësore

Oxlade – Chamberlain operohet me sukses

Oxlade – Chamberlain operohet me sukses

Pse është më mirë të jesh single kur je 20 vjeçe?!

Pse është më mirë të jesh single kur je 20 vjeçe?!

Halimi fiton trofeun e parë në Danimarkë, Brondby fiton në finale të Kupës

Halimi fiton trofeun e parë në Danimarkë, Brondby fiton në finale të Kupës

Sa seksi duket Fatlumja në këto foto

Sa seksi duket Fatlumja në këto foto

A shkaktojnë kancer telefonat?

A shkaktojnë kancer telefonat?