Pamje që habitën banorët, por e bënë rajonin të famshëm (Video)

21.01.2019 15:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pamje që habitën banorët, por e bënë rajonin të famshëm (Video)

Reshjet e vazhdueshme të shiut në Izmir të Turqisë javën e kaluar kishin arritur në rreth 250 kilogramë për metër katror.

Dhe sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një nga rajonet me reshjet më të larta të shiut ishte rajoni i Menderes.

Por kjo nuk ishte gjëja që ka bërë lajm në media – pas reshjeve rekord, pati edhe një fenomen natyror në rajon.

Sipas mediave, nën ndikimin e ujit të shiut të grumbulluar në tokat bujqësore në lagjen rurale Menderes Karakuyu, u shfaqën çarje në tokë.

Si pasojë, ishte interesante që shiu filloi të rrjedh nga këto çarje si një ujëvarë nëntokësore.

Kjo dukuri e papërësitur më parë ka habitur edhe banorët vendas.

Megjithatë, kur mediat raportuan për ngjarjen, fshati filloi të bëhet “i famshëm” sidomos në mediat sociale. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Për 17 vite martesë 10 fëmijë, njihuni me çiftin britanik që planifikojnë të zgjerojnë edhe më shumë familjen (Foto)

Për 17 vite martesë 10 fëmijë, njihuni me çiftin britanik që planifikojnë të zgjerojnë edhe më shumë familjen (Foto)

Milani ka marrëveshje me dy mesfushorë për në verë, Saint-Maximin dhe Herrera dyshja e re kuqezi

Milani ka marrëveshje me dy mesfushorë për në verë, Saint-Maximin dhe Herrera dyshja e re kuqezi

Cigarja elektronike i merr jetën një 25 vjeçari

Cigarja elektronike i merr jetën një 25 vjeçari

Kanë nisur përpjekjet për nxjerrjen e trupit nga rrënojat e aeroplanit që e bartte Emiliano Salan

Kanë nisur përpjekjet për nxjerrjen e trupit nga rrënojat e aeroplanit që e bartte Emiliano Salan

Zyrtare: Lionel Messi mban stërvitjen, ftohet nga Valverde për El Clasico

Zyrtare: Lionel Messi mban stërvitjen, ftohet nga Valverde për El Clasico

Chrome do të kujdeset për sigurinë e fjalëkalimeve tuaja

Chrome do të kujdeset për sigurinë e fjalëkalimeve tuaja

Si të mësoni a ju kanë sulmuar parazitët e zorrëve

Si të mësoni a ju kanë sulmuar parazitët e zorrëve

Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

I riu planifikon të paditë prindërit në gjykatë: Më sollën në jetë pa më pyetur

I riu planifikon të paditë prindërit në gjykatë: Më sollën në jetë pa më pyetur

Costa në listën e të lënduarve të Juves

Costa në listën e të lënduarve të Juves

7 gabime në Instagram që mund të shkatërrojnë biznesin tuaj

7 gabime në Instagram që mund të shkatërrojnë biznesin tuaj

Marotta: Kurrë nuk e kam shkarkuar asnjë trajner në 22 vite karrirrë

Marotta: Kurrë nuk e kam shkarkuar asnjë trajner në 22 vite karrirrë

Facebook Messenger sjell funksionin që përdoruesit e kanë kërkuar aq shumë

Facebook Messenger sjell funksionin që përdoruesit e kanë kërkuar aq shumë

Mino Raiola mund ta parandalojë transferimin e De Ligt te Barcelona

Mino Raiola mund ta parandalojë transferimin e De Ligt te Barcelona

Boateng zbulon shumë gjëra: Loja me Messin, fëmijëria me para, Anglia, lindja e fëmijës së parë dhe racizmi

Boateng zbulon shumë gjëra: Loja me Messin, fëmijëria me para, Anglia, lindja e fëmijës së parë dhe racizmi

Albërie Hadërgjonaj si “vajzë” e re

Albërie Hadërgjonaj si “vajzë” e re