Palmer nesër në Prishtinë u drejtohet kosovarëve nga Biblioteka Kombëtare

31.10.2019 16:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Palmer nesër në Prishtinë u drejtohet kosovarëve nga Biblioteka Kombëtare

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, të premten do të qëndrojë në Prishtinë. Sipas një njoftimi të lëshuar nga Ambasada e SHBA’së në Prishtinë, Palmer do të mbajë një fjalim para pjesëtarëve të shoqërisë civile dhe studentëve dhe më pas do të përgjigjet ne pyetjet e publikuar.

Kjo ngjarje do të mbahet më 1 nëntor në orën 15:00 në objektin e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë.

” Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit i SHBA-ve , njëherësh Përfaqësues Special i Sekretarit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do të flasë para një publiku të përbërë nga studentë dhe pjesëtarë to shoqërisë civile. Pas fjalimit, ai do të përgjigjet në pyetjet nga ky publik. Ngjarja është e paraparë për 15:00, të premten”, thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Ndërkohë ende nuk është konfirmuar se cilët prej liderëve të shtetit do t’i takojë Palmer gjatë qëndrimit në Prishtinë.

Ardhja e tij në Kosovë ishte konfirmuar kohë më parë nga Ambasada, megjithatë nuk dihej data e saktë se kur Palmer do të zbarkonte në Prishtinë.

Në këtë vizitë në Kosovë Palmer vjen pas qëndrimit një ditor në Shkup.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetura godet një këmbësore në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë

Vetura godet një këmbësore në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë

Shpend Ahmeti ia fale çdo vit nga 4 milionë euro bizneseve private

Shpend Ahmeti ia fale çdo vit nga 4 milionë euro bizneseve private

Teuta Sahatqija emërohet zëvendësministre në këtë ministri

Teuta Sahatqija emërohet zëvendësministre në këtë ministri

Mësohet numri i pjesëtarëve të FSK-së të cilët rezultuan pozitiv me koronavirus

Mësohet numri i pjesëtarëve të FSK-së të cilët rezultuan pozitiv me koronavirus

OBSH jep lajmin e keq për koronavirusin

OBSH jep lajmin e keq për koronavirusin

Vuçiq: Nga Lavrovi, informata shqetësuese për çështjen e Kosovës

Vuçiq: Nga Lavrovi, informata shqetësuese për çështjen e Kosovës

Hoti i inkurajuar me mbështetjen që mori për dialogun nga liderët e partive politike

Hoti i inkurajuar me mbështetjen që mori për dialogun nga liderët e partive politike

Drejtori i komunës së Gjilanit i infektuar me koronavirus nuk ka pasur kontakt me kryetarin Lutfi Haziri

Drejtori i komunës së Gjilanit i infektuar me koronavirus nuk ka pasur kontakt me kryetarin Lutfi Haziri

6 të vdekur dhe 182 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

6 të vdekur dhe 182 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Qeveria Hoti ka planifikuar 400 milionë euro për rimëkëmbjen ekonomike

Qeveria Hoti ka planifikuar 400 milionë euro për rimëkëmbjen ekonomike

Thaçi thërret konferencë për media

Thaçi thërret konferencë për media

Grenell: Po Hapim derën e zhvillimit

Grenell: Po Hapim derën e zhvillimit

Zëdhënësi i MSH-së tregon për gjendjen e 58 pacientë me koronavirus në Infektivë

Zëdhënësi i MSH-së tregon për gjendjen e 58 pacientë me koronavirus në Infektivë

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, do të na bëjnë presion të madh për Kosovën, ka plane që s’na i kanë treguar

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, do të na bëjnë presion të madh për Kosovën, ka plane që s’na i kanë treguar

Ish-prokurorja speciale Katica Janeva dënohet me 7 vjet burgim

Ish-prokurorja speciale Katica Janeva dënohet me 7 vjet burgim

Lajçak: Kosova meriton liberalizimin e vizave

Lajçak: Kosova meriton liberalizimin e vizave