Pallaska i rrept, kritika dhe ofendime të rënda ndaj Rexhep Qosjes dhe Edi Ramës

19.02.2020 10:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pallaska i rrept, kritika dhe ofendime të rënda ndaj Rexhep Qosjes dhe Edi Ramës

Linqimet, mos kuptimi i statusit dhe ofendimet ndaj shkrimtarit dhe ish/politikanit të Kosovës, Rexhep Qosjes, i cili është me prejardhje nga fshati Vuthaj, Komuna e Gucisë në Mal të Zi, nuk kanë të ndalur.

Juristi i gjithëanshëm Dastid Pallaska, duke u bazuar në shkrimin e djeshëm të Qosjes në rrjetin social Facebook, është i bindur se shkrimtari shqiptar ka bërë gabim që kritikat ndaj Kryeministrit të Shqipërisë, që ia bëjnë shqiptarët e Kosovës, i nderlidh si kritika ndaj shtetit shqiptar.

Pallaska, në shkrimin e tij ka shkruar se nuk barasvlerësohen kritikat ndaj Ramës me urrejtje ndaj Shqipërisë.

Për këtë Pallaska shkruan se shkrimtari Qosja, nuk duhet ta marr rolin si “zyra e shtypit” e Kryeministrit të Shqipërisë që synon t’i vardiset shefit autokrat duke ia ushqyer egon e sëmurë me idenë se ai vetë është Shqipëria.

Shkrimi i Dastid Pallaska

Rexhep Qosja dje me një status në Facebook e paska barasvlerësuar kritikën ndaj Kryeministrit të komprometuar të Shqipërisë me urrejtje ndaj Shqipërisë.

Ky status do të ishte i ulët edhe për një aparatçik nga “zyra e shtypit” e Kryeministrit të Shqipërisë që synon t’i vardiset shefit autokrat duke ia ushqyer egon e sëmurë me idenë se ai vetë është Shqipëria.

Kjo shpjegon pse ky status ka marrë vëmendjen dhe është shpërndarë nga Kryeministri i Shqipërisë, i cili – tash që publikisht është ekspozuar për pabesitë e tij kundër Kosovës – është në kërkim të shërbyesve të ri për të kompensuar kredencialet e humbura kombëtare.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti në Malishevë: Prilli është muaji vendimtar në betejën tonë me koronavirusin

Kurti në Malishevë: Prilli është muaji vendimtar në betejën tonë me koronavirusin

Izolimi shfaq tendencën e rritjes së dhunës në familje

Izolimi shfaq tendencën e rritjes së dhunës në familje

A mund të sëmuremi nëse dikush kollitet pranë nesh?

A mund të sëmuremi nëse dikush kollitet pranë nesh?

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja pozitive me COVID-19

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja pozitive me COVID-19

Kreu i OBSH-së: Ky është mesazhi për presidentin Trump, pasi ky i fundit na kërcënoi që do t’i heqë fondet për organizatën

Kreu i OBSH-së: Ky është mesazhi për presidentin Trump, pasi ky i fundit na kërcënoi që do t’i heqë fondet për organizatën

Ekonomia do t’i mbijetojë koronavirusit, por

Ekonomia do t’i mbijetojë koronavirusit, por

Trump: Ftojë votuesit demokratë të Sandersit t’i bashkohen republikanëve

Trump: Ftojë votuesit demokratë të Sandersit t’i bashkohen republikanëve

Kryetari i PSD’së, Molliqaj: Masat e tanishme të qeverisë të ndryshohen

Kryetari i PSD’së, Molliqaj: Masat e tanishme të qeverisë të ndryshohen

Premier Liga: Do i humbim një miliard euro dhe një numër i madh i klubeve drejtë falimentimit

Premier Liga: Do i humbim një miliard euro dhe një numër i madh i klubeve drejtë falimentimit

Kryetari i Nisma Socialdemokrate: Albin Kurti nuk është fajtor për gjendjen në veri të Kosovës

Kryetari i Nisma Socialdemokrate: Albin Kurti nuk është fajtor për gjendjen në veri të Kosovës

Kurti injoroi SHBA’në pas marrëveshjes me Borrellin, ka thënë kryetari i PDK’së

Kurti injoroi SHBA’në pas marrëveshjes me Borrellin, ka thënë kryetari i PDK’së

Rita Ora: Kishte shumë paragjykime, më quanin refugjate, kur familja u largua nga Kosova

Rita Ora: Kishte shumë paragjykime, më quanin refugjate, kur familja u largua nga Kosova

Besnik Bislimi: Janë marrë të gjitha masat për të kaluar më lehtë këtë krizë që po e shkakton koronavirusi

Besnik Bislimi: Janë marrë të gjitha masat për të kaluar më lehtë këtë krizë që po e shkakton koronavirusi

SHBA: Mbi 13 mijë të vdekur që nga fillimi i pandemisë koronavirus

SHBA: Mbi 13 mijë të vdekur që nga fillimi i pandemisë koronavirus

Kryetari i Skenderajt, Jashari: Ja kush po i vënë zjarrin pyjeve tona

Kryetari i Skenderajt, Jashari: Ja kush po i vënë zjarrin pyjeve tona

Prokuroria e Prishtinës: 21-vjeçari pësoi sulm në tru pasi u rrah rëndë nga polici

Prokuroria e Prishtinës: 21-vjeçari pësoi sulm në tru pasi u rrah rëndë nga polici