Palermo nuk i largohet fundit të tabelës

27.10.2016 23:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Palermo nuk i largohet fundit të tabelës

Palermo nuk arrin dot të dalë nga zona e ftohtë e renditjes pasi humbi 3-1 ndeshjen direkt me Udinesen të luajtur në Sicili. Në “Renzo Barbera” vendasit pësuan humbjen e 3-të radhazi pavarësisht se arritën të shënonin të parët në këtë sfidë, teksa në minutën e 10-të Nestorovski bëri gjithcka mirë në kontroll dhe finalizim duke i dhënë epërsinë të tijtvë.

Udinese megjithatë arriti të barazojë rezultatin përpara pushimit me të zakonshmin Thereau.

Në pjesën e dytë ishin sicilianët që po luanin më mirë përpara se Fofana në të 74-tën me një goditje mjaft të bukur të gjente këndin e portës për epërsinë e Udineses.

Në minutat e mbetura, Fofana ishte sërish protagonist duke vulosur dygolëshin personal në minutën e 79-të me një tjetër goditje nga distanca. Palermo 3 minuta më pas mbeti dhe me 10 vetë pas daljes me të kuq të Sallai ndërsa Udinese ruajti fitoren deri në fund duke rigjetur fitoren pas 3 humbjeve radhazi, që njëkohësisht e ngjit dhe ndjeshëm në klasifikim, ndërsa sicilianët vazhdojnë të mbeten në vendin e parafundit dhe këtë sezon nuk ka fituar ende asnjë ndeshje në shtëpi./ss/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


A mund të na mbrojë vërtet maska kirurgjike nga gripi?

A mund të na mbrojë vërtet maska kirurgjike nga gripi?

Si Windows XP edhe Windows 7 “refuzon” të vdesë

Si Windows XP edhe Windows 7 “refuzon” të vdesë

SHBA, fituesi i lotarisë miliardere ende nuk shfaqet për ta tërhequr shpërblimin prej 1.5 miliard dollarë

SHBA, fituesi i lotarisë miliardere ende nuk shfaqet për ta tërhequr shpërblimin prej 1.5 miliard dollarë

Nuk ka shqetësim për Messin, ai pritet të luajë në El Clasico

Nuk ka shqetësim për Messin, ai pritet të luajë në El Clasico

Merrni masa ose fotot në Flickr do tu fshihen

Merrni masa ose fotot në Flickr do tu fshihen

Fitorja ndaj PSG-së i jep besim Lyonit, presidenti dhe trajneri i francezëve nuk kanë frikë nga Barcelona

Fitorja ndaj PSG-së i jep besim Lyonit, presidenti dhe trajneri i francezëve nuk kanë frikë nga Barcelona

Lamtumirë kancerit, diabetit dhe obezitetit vetëm përmes limonit të ngrirë

Lamtumirë kancerit, diabetit dhe obezitetit vetëm përmes limonit të ngrirë

Chelsea dhe PSG në garë për Sarabian

Chelsea dhe PSG në garë për Sarabian

Në fshehtësi Slack aplikon për tu bërë kompani publike

Në fshehtësi Slack aplikon për tu bërë kompani publike

Largohet pas 12 vitesh legjenda e vërtet e Napolit – Rekordmeni që mori nofkën ‘Kreshta’ dhe që e la nën hije Maradonën me gola dhe asistime

Largohet pas 12 vitesh legjenda e vërtet e Napolit – Rekordmeni që mori nofkën ‘Kreshta’ dhe që e la nën hije Maradonën me gola dhe asistime

Jahti më i madh në botë, do të jetë 229 metra i gjatë – do të kushtojë 600 milionë funte (Foto)

Jahti më i madh në botë, do të jetë 229 metra i gjatë – do të kushtojë 600 milionë funte (Foto)

Klopp: Gjyqtarët e kishin kuptuar në pjesën e dytë se goli jonë ishte pozitë jashtë loje

Klopp: Gjyqtarët e kishin kuptuar në pjesën e dytë se goli jonë ishte pozitë jashtë loje

Cilat janë problemet kryesore të internetit për fëmijët në Kosovë

Cilat janë problemet kryesore të internetit për fëmijët në Kosovë

Notat e lojtarëve, West Ham 1-1 Liverpool: Anderson shkëlqen,  Alisson dështon

Notat e lojtarëve, West Ham 1-1 Liverpool: Anderson shkëlqen, Alisson dështon

Çfarë dini për rëndësinë e higjienës orale

Çfarë dini për rëndësinë e higjienës orale

Liverpool përsëri gabon, barazon në udhëtim me West Ham United

Liverpool përsëri gabon, barazon në udhëtim me West Ham United