Pak para se të fillojë seanca, ambasadori Kosnett largohet nga Kuvendi

25.03.2020 10:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pak para se të fillojë seanca, ambasadori Kosnett largohet nga Kuvendi

Pas pak kur pritet të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës, ku do të votohet mocioni i mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Kurti, ambasadori amerikan Philip Kosnett është parë duke u larguar nga aty, raporton Koha.

Dje, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett tha se është “i kënaqur” që Kuvendi i Kosovës do të mbajë të mërkurën seancë për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë.

“I kënaqur të shoh kuvendin që ka vendosur të mbajë seancë nesër lidhur me mocionin e mosbesimit. Siç i thash edhe sot kryeministrit (v.j. Albin Kurti), është e rëndësishme që kuvendi dhe të gjitha institucionet e Kosovës të respektojnë Kushtetutën”, ka shkruar Kosnett në llogarinë e tij në Twitter.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

#SEANCA#KUVENDI

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova do të furnizohet me miell dhe grurë të mjaftueshëm

Kosova do të furnizohet me miell dhe grurë të mjaftueshëm

Heqja e taksës jep efektin e vet, 16 maune nga Serbia futen në Kosovë – asnjë nga Bosnja

Heqja e taksës jep efektin e vet, 16 maune nga Serbia futen në Kosovë – asnjë nga Bosnja

Komuna e Obiliqit ka filluar me shpërndarjen e 1200 pakove për familjet në nevojë

Komuna e Obiliqit ka filluar me shpërndarjen e 1200 pakove për familjet në nevojë

Arabia Saudite kërkon nga besimtarët që t’i shtyjnë rezervimet për haxh

Arabia Saudite kërkon nga besimtarët që t’i shtyjnë rezervimet për haxh

Konjufca për reciprocitetin ndaj Serbisë: Barazia është rruga e vetme për normalizim marrëdhëniesh

Konjufca për reciprocitetin ndaj Serbisë: Barazia është rruga e vetme për normalizim marrëdhëniesh

Rama: Do ta zgjerojmë paketën financiare gjatë muajit prill

Rama: Do ta zgjerojmë paketën financiare gjatë muajit prill

Shtetet e Bashkuara ishin të qarta se Kosova duhet të heqë të gjitha tarifa

Shtetet e Bashkuara ishin të qarta se Kosova duhet të heqë të gjitha tarifa

Shqipëri, shkon në 15 numri i viktimave nga COVID-19

Shqipëri, shkon në 15 numri i viktimave nga COVID-19

Klubi i Prodhuesve mbështet vendimin e qeverisë për reciprocitet me Serbinë

Klubi i Prodhuesve mbështet vendimin e qeverisë për reciprocitet me Serbinë

QKUK publikon të dhënat e fundit për pacientët me COVID-19

QKUK publikon të dhënat e fundit për pacientët me COVID-19

Thaçi: Vendimi se çka do të bëjmë tutje do të jetë në përputhje me vullnetin e partive dhe Kushtetutën

Thaçi: Vendimi se çka do të bëjmë tutje do të jetë në përputhje me vullnetin e partive dhe Kushtetutën

Kurti pas takimit me Thaçin: I theksova që pas mocionit të mosbesimit, duhet të shkohet në zgjedhje

Kurti pas takimit me Thaçin: I theksova që pas mocionit të mosbesimit, duhet të shkohet në zgjedhje

Isa Mustafa takohet me Thaçin pas Kurtit

Isa Mustafa takohet me Thaçin pas Kurtit

Eurodeputetja gjermane- Thaçit: Mos luaj me Kushtetutën, derisa njerëzit po vdesin

Eurodeputetja gjermane- Thaçit: Mos luaj me Kushtetutën, derisa njerëzit po vdesin

Para takimit me Presidentin Thaçi, në cilësinë e Kryeministrit i shkruan letër Kryetari i LVV’së, Albin Kurti

Para takimit me Presidentin Thaçi, në cilësinë e Kryeministrit i shkruan letër Kryetari i LVV’së, Albin Kurti

Itali: Besojmë se është arritur piku i krizës së coronavirusit, regjistrohen rënie të rasteve të reja – numri i të shëruarve po rritet dita ditës

Itali: Besojmë se është arritur piku i krizës së coronavirusit, regjistrohen rënie të rasteve të reja – numri i të shëruarve po rritet dita ditës