Pagat në Telekom, marramendëse (Video)

21.05.2018 21:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pagat në Telekom, marramendëse (Video)

Lufta për të qenë pjesë e Telekomit duket se ka një arsye.

Kjo lidhet me të ardhurat që kanë ata që angazhohën në këtë ndërmarrje.

Kryeshefi ekzekutiv ka pagën mujore 5 mije e 182 euro ndërsa në vit i bie të marrë më shumë se 60 mijë euro, raporton Frontal, në T7.

E punët mirë i ka kushdo që punon si zyrtar kryesor financiar në Telekomin e Kosovës.

Kjo pozitë është e përcaktuar të paguhet hiç më pak se 3 mijë e 12 euro cdo muaj, që poashtu siguron një pagë të mirë edhe vjetore.

E të jesh sekretar në Telekomin e Kosovës i ke të siguruara në muaj hiç më pak se 2 mijë e 993 euro.

Punët me keq si ka as drejtori i Marketingut në Telekomin e Kosovës.

Duke qenë se pagë vjetore është shuma prej 22 mijë e 500 euro i bie që në muaj personi që kryen këtë detyrë të paguhet rreth 1 mijë e 800 euro.

E personat që mbajnë pozitën e drejtorit në disa dikastere në Telekom në muaj marrin rreth 1 mijë e 900`shit duke arritur pagën vjetore mbi 23 mijë euro.

Por varësisht nga angazhimi që kanë këta drejtorë , paga arrin deri në 2150 euro në muaj.

E të jesh zyrtar i auditimit të brendshëm në Telekomin e Kosovës do të thotë që do paguhësh 2 mijë 938 euro në muaj.

E kohët e fundit është folur për ulje të pagave në Telekomin e Kosovës.

Megjithatë edhe me minus 40%, prapë këtyre pozitave nuk u bie të marrin pak para në muaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj e ripërsërit: Shkëmbimi i territoreve, ide ruse e serbe

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Haradinaj deklarohet pas fjalëve të Britanisë së Madhe kundër prekjes së kufijve

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Deklarohet Radojiçiq: Po, jam takuar edhe me Thaçin, edhe me Haradinajn

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Djegia e mandateve sjell përplasje edhe në PE. Doris Pack: Masa ndaj Fleckenstein, nëse…

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Britania e Madhe: Prekja e kufijve, e rrezikshme

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Kërkesë për paraburgim ndaj personit që dyshohet që ka sulmuar bashkëshorten dhe nënën e tij

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Veseli: Askush dhe asgjë nuk mund të na ndajë me SHBA-të

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Qeveria ndan 100 mijë euro për themelimin e Qendrës Përkujtimore “Bllaca 1999”

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Kosova radhitet lart në indeksin e Bankës Botërore për politikëbërje

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Këshilli për Trashëgimi Kulturore reagon rreth Kullës së Sulejman Vokshit

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Hoti nënshkruan memorandum me Universitetin e Ferizajt

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Haziri: Jemi afër për t`i zgjidhur problemet që ky qytet i ka trashëguar me shekuj

Ministrja Hoxha autorizohet për të nënshkruar fondet e IPA 2018 si dhe raportoi për zbatimin e  MSA-së

Ministrja Hoxha autorizohet për të nënshkruar fondet e IPA 2018 si dhe raportoi për zbatimin e MSA-së

Haradinaj: Taksën e kemi vendosur si koalicion, jam duke e mbrojtur në emër të të gjithëve

Haradinaj: Taksën e kemi vendosur si koalicion, jam duke e mbrojtur në emër të të gjithëve

MKRS-ja subvencionon 18 federata të sportit, me shumë totale mbi 1 milion euro

MKRS-ja subvencionon 18 federata të sportit, me shumë totale mbi 1 milion euro