Pacolli tregon se si ia verbuan djalin në repartin e neonatologjisë nga pakujdesia

31.03.2016 18:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli tregon se si ia verbuan djalin në repartin e neonatologjisë nga pakujdesia

Kryesuesi i Asamblesë së Përgjithshme të Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Rrahim Pacolli përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka treguar se si djali i tij, që sot i mbush 14 vjet, ishte verbuar nga pakujdesia në repartin e neonatologjisë. Ai ka shkruar se fatin e tij e parën edhe 3 fëmijë të tjerë, po atë vit. Pacolli ka lutur institucionet e Kosovës që të kenë kujdes më shumë për shëndetësinë.

Ky është postimi i plotë i Pacollit në Facebook:

Sot, djali im Arbreshi feston ditëlindjen e tij të 14, i cili nga lindja është i verbër me elemente autizmi. Ai nuk lindi në gjendje të tillë por u verbua nga pakujdesia në repartin e neonatologjisë. Po atë vit, fatin e tij të keq e patën edhe 3 fëmijë të tjerë. Për këtë pakujdesi që ka vazhduar dhe ende po vazhdon është përgjegjës shteti dhe nga kjo pakujdesi po vuan populli.

Për këtë ditëlindje im bir sjell një këngë të cilën e realizoi së bashku me këngëtarin e mirënjohur Mentor Mripa.
Të gjithë prindërve që kanë fëmijë me nevoja të veçanta ju drejtohem që fëmijët e tyre ti përkrahin dhe tu japin vullnet që ti angazhojnë aty ku ata e gjejnë më së miri vetën. Ndërsa shteti i Kosovës duhet të bëjë më shumë në përmirësimin e gjendjes shëndetësore të të gjithë qytetarëve të vendit të tyre, sepse nga një pakujdesi momentale një familje mundë t`i vuaj pasojat gjatë gjithë jetës. Rr.P.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

​Kurti: Përmes marrëveshjes së Uashingtonit, Serbia dëshiron të rinegociojë statusin e Kosovës

​Kurti: Përmes marrëveshjes së Uashingtonit, Serbia dëshiron të rinegociojë statusin e Kosovës

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

​Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

​Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

​Hoti i përgjigjet PDK-së: Për 100 ditë e kthyem Kosovën aty ku e ka vendin

​Hoti i përgjigjet PDK-së: Për 100 ditë e kthyem Kosovën aty ku e ka vendin

​Mustafa u përgjigjet akuzave të VV-së për “Zajednicën”

​Mustafa u përgjigjet akuzave të VV-së për “Zajednicën”

Rishikimi i buxhetit të Maqedonisë së V., të orientohet në menaxhimin e pandemisë

Rishikimi i buxhetit të Maqedonisë së V., të orientohet në menaxhimin e pandemisë

PDK: Qeveria Hoti e futi Kosovën në listën e zezë për keqmenaxhimin e pandemisë dhe firmosi bashkëpronësinë e Ujmanit me Serbinë

PDK: Qeveria Hoti e futi Kosovën në listën e zezë për keqmenaxhimin e pandemisë dhe firmosi bashkëpronësinë e Ujmanit me Serbinë

​Selimi i përgjigjet Veselit: Duhet të jeni serioz që të thirreni në seriozitet

​Selimi i përgjigjet Veselit: Duhet të jeni serioz që të thirreni në seriozitet

3 të vdekur dhe 70 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

3 të vdekur dhe 70 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Marrëveshja Kosovë-Serbisë për shkëmbimin e informacioneve, kështu e komentojnë ekspertët

Marrëveshja Kosovë-Serbisë për shkëmbimin e informacioneve, kështu e komentojnë ekspertët

Opozita akuzon Hotin për suspendim të shtetësinë dhe heqje dorë nga politika e jashtme

Opozita akuzon Hotin për suspendim të shtetësinë dhe heqje dorë nga politika e jashtme

Prokurori serb flet për bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Specialen: I vetmi që hyra në selinë e Williamson në Bruksel

Prokurori serb flet për bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Specialen: I vetmi që hyra në selinë e Williamson në Bruksel

Kryediplomatja Haradinaj i reagon Gjykatës së Vranjës për padinë ndaj Ragmi Mustafës

Kryediplomatja Haradinaj i reagon Gjykatës së Vranjës për padinë ndaj Ragmi Mustafës

Pas ndalimit të importit të vajit të palmës, fermerët anulojnë protestën

Pas ndalimit të importit të vajit të palmës, fermerët anulojnë protestën

Veseli thotë se nuk bëhen pjesë e qeverisë Hoti, kritikon ashpër VV-në

Veseli thotë se nuk bëhen pjesë e qeverisë Hoti, kritikon ashpër VV-në