Pacolli: Të sqarohem lidhur me deklaratën për sulm terrorist, u keqinterpretua

29.05.2020 20:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli: Të sqarohem lidhur me deklaratën për sulm terrorist, u keqinterpretua

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka sqaruar deklaratën e tij lidhur me frikën nga një sulm terrorist që do të mund t’i bëhej kur të aterojë në Prishtinë.

Ai ka thënë se deklarata e tij është ndryshuar pak.

“Deklarata ime origjinale është kjo: Unë herën e parë kam pasur frikë të ateroj në Prishtinë nga institucionet e mia. Kjo ka qenë deklarata ekzakte”, ka thënë ai.

Tutje Pacolli ka folur edhe për kërcënimet me arrestim të mundshëm në rast se nuk iu përmbahet rregullave për karantinim nga Qeveria e Kosovës.

“Ju jeni dëshmitarë të asaj situate se si filluan të vijnë kërcënime prej përfaqësuesve qeveritar, udhëheqësve të institucioneve, prej ministrit të Punëve të Brendshme deri tek kryeministri”, ka thënë Pacolli për Reporterin.

Pacolli ka thënë se nuk ka mundur të lajmërohet tek Sveçla sepse ka qëndruar jashtë vendit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Meta pret sot Bashën

Meta pret sot Bashën

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Twiter mbush 14 vjeç

Twiter mbush 14 vjeç

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Maqedonia e Veriut voton

Maqedonia e Veriut voton

Fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut

Fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut

Dita e tretë e intervistimit të presidentit Thaçi në Hagë

Dita e tretë e intervistimit të presidentit Thaçi në Hagë

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj