Pacolli: Këta njerëz nuk e meritojnë besimin e qytetarëve

28.10.2016 08:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli: Këta njerëz nuk e meritojnë besimin e qytetarëve

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, në prag të shënimit të 10-vjetorit të themelimit të partisë së tij, ka vlerësuar lart funksionimin e AKR-së në skenën politike.

Ai ka thënë se gjatë kësaj dekade AKR-ja ka dhënë kontribut të fuqishëm në shtetbërjen e Kosovës.

Në një intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Pacolli ka bërë me dije se nga 20 deri më 25 nëntor do të mbahet Konventa Qendrore e AKR-së.

 Ai ka thënë se pas këtij procesi të brendshëm zgjedhor, partia të cilën e udhëheq do të dalë më e fuqishme.

Pacolli ka theksuar se AKR-ja për zgjedhjet e ardhshme do të jetë alternativa më e mirë për qytetarët pasi, sipas tij, partitë që po qeverisin aktualisht nuk e meritojnë më besimin e qytetarëve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Zeka: Limaj, Ahmeti e Pacolli kanë qëllim që ta “djegin” Haradinajn

Zeka: Limaj, Ahmeti e Pacolli kanë qëllim që ta “djegin” Haradinajn

Vuçiq: Gjermania nuk dëshiron të ndryshojë kufijtë e Kosovës së pavarur

Vuçiq: Gjermania nuk dëshiron të ndryshojë kufijtë e Kosovës së pavarur

Hoti: Qeveria ofron gara për të gjithë nxënësit

Hoti: Qeveria ofron gara për të gjithë nxënësit

Haradinaj takon ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas

Haradinaj takon ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas

Presidenti Macron uron presidentin Thaçi për 11 Vjetorin e Pavarësisë, kërkon të vazhdojë dialogu

Presidenti Macron uron presidentin Thaçi për 11 Vjetorin e Pavarësisë, kërkon të vazhdojë dialogu

AKP i anulon kontratën biznesmenit që deshi të hapte striptiz në Hotelin Grand

AKP i anulon kontratën biznesmenit që deshi të hapte striptiz në Hotelin Grand

Në 49 vjetorin e UP-së, nënshkruhet Deklarata e përbashkët e universiteteve publike shqiptare

Në 49 vjetorin e UP-së, nënshkruhet Deklarata e përbashkët e universiteteve publike shqiptare

Ndalohet zyrtari policor i dyshuar se shantazhonte të dëmtuarën me foto dhe video intime

Ndalohet zyrtari policor i dyshuar se shantazhonte të dëmtuarën me foto dhe video intime

Ministri Shala eliminon mundësit e manipulimit me flamuj afër çmimit të produkteve

Ministri Shala eliminon mundësit e manipulimit me flamuj afër çmimit të produkteve

Haradinaj takon senatorët amerikan Jeanne Shaheen dhe Ron Johnson. Rikonfirmohet partneriteti me ShBA-të

Haradinaj takon senatorët amerikan Jeanne Shaheen dhe Ron Johnson. Rikonfirmohet partneriteti me ShBA-të

Trump uron Thaçin për 11 vjetorin e pavarësisë, rithekson rëndësinë e marrëveshjes me Serbinë

Trump uron Thaçin për 11 vjetorin e pavarësisë, rithekson rëndësinë e marrëveshjes me Serbinë

Ministrja Hoxha mban ligjëratë për studentët në Poloni: Kosova është faktor stabiliteti në rajon

Ministrja Hoxha mban ligjëratë për studentët në Poloni: Kosova është faktor stabiliteti në rajon

IPK arreston një zyrtar policor  të dyshuar

IPK arreston një zyrtar policor të dyshuar

MIT mirëpret pezullimin e grevës nga kontrollorët ajror

MIT mirëpret pezullimin e grevës nga kontrollorët ajror

Kërkesë për caktimin e arrestit shtëpiak ndaj të dyshuarit për legalizim të përmbajtjes së rreme

Kërkesë për caktimin e arrestit shtëpiak ndaj të dyshuarit për legalizim të përmbajtjes së rreme

Haziri e Matoshi konfirmojnë se më 28 nëntor  do të përfundohet shtrati i lumit Mirusha

Haziri e Matoshi konfirmojnë se më 28 nëntor do të përfundohet shtrati i lumit Mirusha