Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

29.11.2019 22:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Ministri i Jashtëm në largim i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili dha 1 milionë euro për të prekurit nga tërmeti ka folur për këtë gjest të madh që ka bërë.

“Ky tërmet ndodh në kohën e internetit dhe mediat e japin lajmin e shpjetë dhe paraqitet në formën e tregimit dhe nga fotografitë mund të duket edhe më i tmerrshëm. Unë besoj se këtu çdokush duhet të jetë i vetëdijshëm se ndihma duhet të jetë me sa ke.

Një ditë më parë isha në një konferencë në Tiranë dhe kur erdha në Prishtinë dëgjova lajmin e tmerrshëm. Kemi marrë masa të nisen grupet e emergjencës dhe ka qenë një mobilizim i shpejtë dhe jam krenar që një shtet si Kosova ka dëshmuar se merr masa emergjente në kohë të caktuar.
Unë kam kaluar rreth e përqark atyre objekteve dhe kam aktivizuar këdo që kam pasur në telefonin tim.

Jam i bindur që 1 milion euro është minimalja që duhet të kontribuohet, fondacioni im bën shumë vepra humanitare por ato nuk publikohen. Ka qenë vajza ime që ka dashur që kjo shumë të kontribuohet, jam i lumtur që pas publikimit kanë ardhur informata të mira dhe secili ka dashur të kontribuojë”, tha Pacolli në Open.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasadori i Rusisë: Amerika se e ka krijuar si shtet Kosovën, e gënjeu

Ambasadori i Rusisë: Amerika se e ka krijuar si shtet Kosovën, e gënjeu

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Të dyja partitë thonë se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK, por ka 10 ditë pa asnjë takim

Të dyja partitë thonë se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK, por ka 10 ditë pa asnjë takim

Ja çka thotë Borrell për Ballkanin Perëndimor dhe marrëveshjen midis Kosovës dhe Serbisë

Ja çka thotë Borrell për Ballkanin Perëndimor dhe marrëveshjen midis Kosovës dhe Serbisë

Hilmi Jashari Avokati i Popullit do të takohet me qytetarët e Pejës

Hilmi Jashari Avokati i Popullit do të takohet me qytetarët e Pejës

Fituesja e Nobelit për Paqe heq dorë nga çmimi shkaku i Handkes

Fituesja e Nobelit për Paqe heq dorë nga çmimi shkaku i Handkes

Ndërtuesi i pallatit të dëmtuar: Nuk mbaj unë përgjegjësi, por zoti! (Video)

Ndërtuesi i pallatit të dëmtuar: Nuk mbaj unë përgjegjësi, por zoti! (Video)

Haradinaj: Sa shkojnë me Gjuriqin, VV-ja më mirë të kryejë punë me Isa Mustafën

Haradinaj: Sa shkojnë me Gjuriqin, VV-ja më mirë të kryejë punë me Isa Mustafën

Kryetari i veteranëve: Një ftesë për Thaçin nga Specialja, nuk është befasi

Kryetari i veteranëve: Një ftesë për Thaçin nga Specialja, nuk është befasi

SHBA shton në listën e zezë edhe 9 persona nga Serbia

SHBA shton në listën e zezë edhe 9 persona nga Serbia

Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse burgoset Todosijeviq

Serbët do të largohen nga institucionet e Kosovës, nëse burgoset Todosijeviq

Termocentralet e Kosovës, ndotësit më të mëdhenj në Evropë

Termocentralet e Kosovës, ndotësit më të mëdhenj në Evropë

Kadri Veseli s’tregon nëse u intervistua si i dyshuar apo dëshmitar

Kadri Veseli s’tregon nëse u intervistua si i dyshuar apo dëshmitar

Zyrtarët e MKRS-së paralajmërojnë greva dhe bojkot

Zyrtarët e MKRS-së paralajmërojnë greva dhe bojkot

Erdogan: Nuk do ta pranoja Çmimin Nobel, në rast se do të më jepej një ditë

Erdogan: Nuk do ta pranoja Çmimin Nobel, në rast se do të më jepej një ditë

Mohimi i masakrës: Kosovarët të mos takohen me zyrtarët serbë, përveç dialogut të ndërmjetësuar

Mohimi i masakrës: Kosovarët të mos takohen me zyrtarët serbë, përveç dialogut të ndërmjetësuar