Pack: Pas gabimit të Macron nevojitet diçka më konkrete për njerëzit e Ballkanit Perëndimor

01.12.2019 19:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pack: Pas gabimit të Macron nevojitet diçka më konkrete për njerëzit e Ballkanit Perëndimor

Ish-eurodeputetja gjermane, Doris Packa, në deklaratë për AIM thotë se kryetari Emmanuel Macron ka bërë gabim me kundërshtimin e nisjes së bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe se njerëzve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u ofrohet që të ndjehen si evropianë.

Doris Pack, e cila është edhe njohëse e mirë e Ballkanit, vlerëson se refuzimi i Francës ka qenë e paparamenduar, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Ishte jo e paparamenduar, ishte një jo nga një person që nuk e njeh rajonin. Nuk e di pse Macron bëri këtë. Por, ai la mundësi që edhe forca tjera të vinë në rajon , dhe ata tashmë janë aty.”, tha Pack duke shtuar se këto forca janë rusët, turqit dhe kinezët dhe se këto forca nuk duan demokraci por duan të përfitojnë dhe të krijojnë probleme për BE-në.

Pack vlerësoi se ishte gabim i i gabuar dhe i vjen keq Macron mori vesh që gaboi menjëherë pas këtij vendimi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Florida, nuk ka më shtretër në njësitë e kujdesit intensiv

Florida, nuk ka më shtretër në njësitë e kujdesit intensiv

300 pacientë me Covid-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës, 14 në gjendje kritike

300 pacientë me Covid-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës, 14 në gjendje kritike

Dr. Selvete Shurdhani: Njerëzit nuk e kuptonin dallimin mes vet-izolimit dhe infektimit

Dr. Selvete Shurdhani: Njerëzit nuk e kuptonin dallimin mes vet-izolimit dhe infektimit

Molliqaj: Vetëvendosje i është gëzuar faktit se Gjykata Speciale po vepron

Molliqaj: Vetëvendosje i është gëzuar faktit se Gjykata Speciale po vepron

Francë, rezultate inkurajuese për dy projekte vaksinash antiCOVID-19

Francë, rezultate inkurajuese për dy projekte vaksinash antiCOVID-19

​Britania porosit 90 milionë vaksina anti-covid

​Britania porosit 90 milionë vaksina anti-covid

Lushtaku konfirmon fjalët e Molliqajt: Po, Rexhep Selimi ma dha fjalën se VV do ta votonte shpërbërjen e Speciales

Lushtaku konfirmon fjalët e Molliqajt: Po, Rexhep Selimi ma dha fjalën se VV do ta votonte shpërbërjen e Speciales

Gjuriq: Hoti edhe Isa Mustafa mund ta njohin njëri – tjetrin, Serbia nuk e njeh kurrë Kosovën

Gjuriq: Hoti edhe Isa Mustafa mund ta njohin njëri – tjetrin, Serbia nuk e njeh kurrë Kosovën

Tahiri dhe kreu i FFK-së flasin për investimin në stadiumin e Vushtrrisë

Tahiri dhe kreu i FFK-së flasin për investimin në stadiumin e Vushtrrisë

Dua Lipa sulmohet me komente nga nacionalistët serbë pas postimit të fundit, Pacolli i del në krah

Dua Lipa sulmohet me komente nga nacionalistët serbë pas postimit të fundit, Pacolli i del në krah

IPK ka arrestuar një zyrtar policor me dyshimin për lëndim të lehtë trupor dhe kanosje

IPK ka arrestuar një zyrtar policor me dyshimin për lëndim të lehtë trupor dhe kanosje

Basha: Njohja reciproke Kosovë-Serbi, investim në të ardhmen evropiane

Basha: Njohja reciproke Kosovë-Serbi, investim në të ardhmen evropiane

Vrasja e rëndë në Fushë Kosovë: Dyshohet se djali vrau babain me mjet të mprehtë

Vrasja e rëndë në Fushë Kosovë: Dyshohet se djali vrau babain me mjet të mprehtë

Veliu: Policia dhe AKK duhet ta luftojnë çfarëdolloj të krimit

Veliu: Policia dhe AKK duhet ta luftojnë çfarëdolloj të krimit

Gastronomet në prag të falimentimit

Gastronomet në prag të falimentimit