Pacientja me koronavirus në QKUK në gjendje të rëndë, mjekët s’e dinë se si është infektuar

01.04.2020 19:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacientja me koronavirus në QKUK në gjendje të rëndë, mjekët s’e dinë se si është infektuar

Një 73-vjeçare nga Komuna e Pejës është në gjendje të rëndë shëndetësore, si pasojë e koronavirusit.

Ajo është në kujdes intensiv dhe ka rreth një muaj që është shtrirë në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, në fillim për shkak të problemeve të tjera shëndetësore.

Doktorët thonë se ditët e fundit ka filluar t’i rëndohet gjendja, raporton KTV.

Por, infektologu Sali Ahmeti tregon se nuk e dinë ende se si 73-vjeçarja është infektuar me koronavirus.

Përderisa në këtë klinikë janë 43 pacientë të shtrirë, 6 prej tyre janë me oksigjeno-terapi.

Sipas zyrtarëve të Klinikës Infektive, 4 nga 6 personat e shëruar në Kosovë, janë liruar këtë të mërkurë.

Kurse, gjatë ditës, me Covid-19 janë diagnostikuar edhe dy zyrtarë të Shërbimit Korrektues dhe të njëjtit janë liruar nga detyra për t’u vendosur në vetëkarantinë.

Ky institucion i ka bërë kërkesë IKSHPK–së për testimin e 48 të burgosurve të kësaj qendre.

Që nga rasti i parë pozitiv me koronavirus në Kosovë më 13 mars, numri i të infektuarve ka shkuar në mbi 100.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

Kurti thotë se Grenell e ndërroi qëndrimin e tij ndaj Serbisë pas vizitës në Beograd

Kurti thotë se Grenell e ndërroi qëndrimin e tij ndaj Serbisë pas vizitës në Beograd

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK-ut nxitë dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Miqësia e Rozeta Hajdarit me tenderuesin milionësh të KEK-ut nxitë dyshime për përzgjedhjen e Luigj Imerit

Selmanaj: Në raport me Serbinë, Qeveria Kurti i shkaktoi Kosovës dëmet më të mëdha që nga paslufta

Selmanaj: Në raport me Serbinë, Qeveria Kurti i shkaktoi Kosovës dëmet më të mëdha që nga paslufta

Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

28 të shëruar e vetëm një rast i ri me Covid-19 në Kosovë

Nga një muaj paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje

Nga një muaj paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje

Gruaja nga Dragashi ndërroi jetë, bashkëshorti i saj shërohet nga COVID-19

Gruaja nga Dragashi ndërroi jetë, bashkëshorti i saj shërohet nga COVID-19

Veseli: Heroin Bahri Fazliu, jam krenar që kam bashkëpunuar ngushtë me të

Veseli: Heroin Bahri Fazliu, jam krenar që kam bashkëpunuar ngushtë me të

Deputetja e PDK’së: Emëroi Veljkoviqin në kabinetin e tij, Kurti ka fyer UÇK-në dhe viktimat e luftës

Deputetja e PDK’së: Emëroi Veljkoviqin në kabinetin e tij, Kurti ka fyer UÇK-në dhe viktimat e luftës

Maqedonia e V. përgatitet për zgjedhje në kohë pandemie

Maqedonia e V. përgatitet për zgjedhje në kohë pandemie

Pas deklaratave të Borellit për kufijtë, Gjermania: Një marrëveshje që i kontribuon stabilitetit të rajonit është e mirë për Kosovën

Pas deklaratave të Borellit për kufijtë, Gjermania: Një marrëveshje që i kontribuon stabilitetit të rajonit është e mirë për Kosovën

Doktori amerikan për COVID-19, virale në Facebook pas raportimit të medieve shqipe

Doktori amerikan për COVID-19, virale në Facebook pas raportimit të medieve shqipe

Aeroporti i Shkupit dhe i Ohrit: Përgatitemi për hapje, presim vendimin e autoriteteve

Aeroporti i Shkupit dhe i Ohrit: Përgatitemi për hapje, presim vendimin e autoriteteve

Prishet razia në Vetëvendosje, Kurti e Konjufca mesazhe direkte njëri-tjetrit

Prishet razia në Vetëvendosje, Kurti e Konjufca mesazhe direkte njëri-tjetrit

Kurti dhuron gjak pas apelit se ka mungesë

Kurti dhuron gjak pas apelit se ka mungesë