Pacienti i pakënaqur me shërbimet, sulmon fizikisht infermieren

28.09.2019 13:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacienti i pakënaqur me shërbimet, sulmon fizikisht infermieren

Një infermiere është sulmuar fizikisht në Fushë Kosovë deri sa ishte duke e kryer punën.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.

“Rr. e Pejës, Fushë Kosovë 27.09.2019-19:28. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti derisa kishte kërkuar ndihmë mjekësore në shenjë pakënaqësie, duke tentuar ta sulmojë fizikisht dhe ka kanosur viktimën femër K/Shqiptare–infermiere”, thuhet në raportin ditor të policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Rasti është iniciuar si ‘sulm ndaj personit zyrtar në kryerje të detyrës’.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një person në Graqanicë nuk respekton masën e vet-izolimit

Një person në Graqanicë nuk respekton masën e vet-izolimit

Të shtëna me armë zjarri në Podujevë

Të shtëna me armë zjarri në Podujevë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin se rekrutoi, strehoi dhe i shfrytëzoi për punë të detyruar shtatë (7) viktima

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin se rekrutoi, strehoi dhe i shfrytëzoi për punë të detyruar shtatë (7) viktima

Ceca nervozohet me Dua Lipën: Vogëlushe, ulu njëherë!

Ceca nervozohet me Dua Lipën: Vogëlushe, ulu njëherë!

SHBA-ja i ka kërkuar Kinës që të mbyllë konsullatën në Hjuston

SHBA-ja i ka kërkuar Kinës që të mbyllë konsullatën në Hjuston

Mali i Zi sërish shpall epideminë e koronavirusit

Mali i Zi sërish shpall epideminë e koronavirusit

Thaçi: Vazhdojmë t’i besojmë drejtësisë ndërkombëtare

Thaçi: Vazhdojmë t’i besojmë drejtësisë ndërkombëtare

Hoxhaj: 10 vjet më parë, u legjitimua vullneti i popullit për pavarësi

Hoxhaj: 10 vjet më parë, u legjitimua vullneti i popullit për pavarësi

Bislimi: Paratë e Pakos Emergjente nuk mund të përdoren për kontestet ligjore të Telekomit të Kosovës

Bislimi: Paratë e Pakos Emergjente nuk mund të përdoren për kontestet ligjore të Telekomit të Kosovës

84 qytetarë të Gjilanit në pritje të rezultateve për COVID-19

84 qytetarë të Gjilanit në pritje të rezultateve për COVID-19

Cilësitë e menaxherëve të suksesshëm të shitjes

Cilësitë e menaxherëve të suksesshëm të shitjes

Pejë, 6 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Pejë, 6 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Post, aviatori që bëri fluturimin e parë i vetëm rreth botës

Post, aviatori që bëri fluturimin e parë i vetëm rreth botës

Protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe

Protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe

Cramon: Kosova duhet ta marrë përgjegjësinë për krimet që përmenden në raportin e Martyt

Cramon: Kosova duhet ta marrë përgjegjësinë për krimet që përmenden në raportin e Martyt