Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

18.05.2020 21:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Kompania Rajonale e Ujësjellsit “Prishtina”, ka bërë të ditur se tri lagje të Prishtinës kanë mbetur pa ujë për shkak të defektit në njërën nga pompat në rezervuarin e Mirëditës.

Përmes një komunikate për medie KRU “Prishtina” ka bërë të ditur se tashmë ekipet janë në terren duke u marrë me rastin,

“Ju njoftojmë për një defekt në njërën pompë në rezervuarin e Mirëditës. Si pasojë e këtij defekti, probleme me furnizimin me ujë të pijshëm kanë këto zona: pikat e larta furnizuese të lagjes së “Matiqanit”, pikat e larta të lagjes” Toukbashqe” dhe poashtu pikat e larta të lagjes ” Kolovicë” në Prishtinë. Ekipet teknike të mirëmbajtjes janë duke u marë me rastin dhe në vendngjarje”, thuhet në komunikatë.

Po ashtu bëhet e diur se për shkak të natyrës më të ndërlikuar të defektit, do të merr pak më shumë kohë riparimi.

Sipas njoftimit ekipet teknike do të qëndrojnë gjatë gjithë natës së sontme në rezervuar, për të riparuar defektin në pompë. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Edi Rama flet në “Pressing”: Pse u shemb teatri në kohën e pandemisë?

Edi Rama flet në “Pressing”: Pse u shemb teatri në kohën e pandemisë?

AMF në fshatin Breznicë të Komunës së Obiliqit

AMF në fshatin Breznicë të Komunës së Obiliqit

Shefqet Krasniqi: Mesazh i Zotit për njerëzimin koronavirusi

Shefqet Krasniqi: Mesazh i Zotit për njerëzimin koronavirusi

Në Malishevë fëmija nëntë muajsh e mposht koronavirusin

Në Malishevë fëmija nëntë muajsh e mposht koronavirusin

Protestohet për shembjen e Teatrit Kombëtar

Protestohet për shembjen e Teatrit Kombëtar

10 ditë pa të infektuar në Klinë

10 ditë pa të infektuar në Klinë

Kryetari Ahmeti: Koronavirus në Prishtinë, në fazën e relaksimit jemi, por fokusi të jetë pajisja me maska e dorëza

Kryetari Ahmeti: Koronavirus në Prishtinë, në fazën e relaksimit jemi, por fokusi të jetë pajisja me maska e dorëza

“Shembja e teatrit, vazhdim i krimeve të komunizmit”

“Shembja e teatrit, vazhdim i krimeve të komunizmit”

Haxhiu: Të marrin mbrojtje viktimat e dhunës në familje

Haxhiu: Të marrin mbrojtje viktimat e dhunës në familje

Do të futet në izolim të plotë gjatë Bajramit, Turqia

Do të futet në izolim të plotë gjatë Bajramit, Turqia

Tri raste të reja me COVID-19, ndërsa 18 tëshëruar janë në Kosovë

Tri raste të reja me COVID-19, ndërsa 18 tëshëruar janë në Kosovë

Kryeministri para studentëve të Harvardit: Angazhohem për një aleancë trans-atlantike, ideja se duhet zgjedhur mes BE-së dhe SHBA-së është dilemë false

Kryeministri para studentëve të Harvardit: Angazhohem për një aleancë trans-atlantike, ideja se duhet zgjedhur mes BE-së dhe SHBA-së është dilemë false

Kurti: Grenell kërkon marrëveshje me Serbinë deri në shtator

Kurti: Grenell kërkon marrëveshje me Serbinë deri në shtator

LDK-ja s’jep shpjegime pse po e mban sekret marrëveshjen me Listën Serbe

LDK-ja s’jep shpjegime pse po e mban sekret marrëveshjen me Listën Serbe

Shkup, partitë sërish dështojnë të caktojnë datën e zgjedhjeve

Shkup, partitë sërish dështojnë të caktojnë datën e zgjedhjeve