Pa të brendshme në qendrën tregtare, shokohen njerëzit (FOTO+18)

11.09.2016 00:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pa të brendshme në qendrën tregtare, shokohen njerëzit (FOTO+18)

Më në fund e kuptuam se pse njerëzit vdesin që të bëjnë pazar tek IKEA, qendër e madhe tregtare në Pekin. Një vajzë është parë duke ecur me një fustan të ngritur sipër dhe që tregonte të gjithë pjesën e poshtme ashtu siç e ka bërë nëna.

Të gjithë njerëzit menduan fillimisht se kjo vajzë ishte përdorur nga IKEA si marifet për të tërhequr sa më shumë njerëz, por e vërteta ishte ndryshe.

Vajza kishte dalë me atë veshje perverse për t’i hedhur fotot në Snapchat.

Pasi panë foto në internet, njerëzit janë zemëruar dhe e kanë kritikuar jo vetëm vajzën, por edhe qendrën tregtare. Ndërsa vetë kompania tha se e ka raportuar këtë çështje tek autoritet përkatëse.

Por, kjo vajzë nuk është e vetmja që e ka bërë këtë çmenduri, aty raportohen shumë raste të tilla, ku foto përdoren për një konkurs, por deri tani nuk janë marrë masa ndaj tyre.

ikik2ik2

ik3ik4ik5ik6ik7ik8

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për kameraman/e dhe fotograf/e
artikull i sponzorizuar


Bëhet kinse po i fotografon, befason familjarët duke treguar se është shtatzënë (Video)

Bëhet kinse po i fotografon, befason familjarët duke treguar se është shtatzënë (Video)

Pamje të tilla, me siguri nuk keni parë: Gomari “futet” përmes çatisë së shtëpisë së një familjeje në Brazil (Video)

Pamje të tilla, me siguri nuk keni parë: Gomari “futet” përmes çatisë së shtëpisë së një familjeje në Brazil (Video)

Këso lloj dhuratash nuk do të donte asnjë femër t’i pranonte nga partneri (Foto)

Këso lloj dhuratash nuk do të donte asnjë femër t’i pranonte nga partneri (Foto)

Nusja hutoi dasmorët me zhveshjen dhe vallëzimin, nën ritmin e këngës së Bebe Rexhës (Video)

Nusja hutoi dasmorët me zhveshjen dhe vallëzimin, nën ritmin e këngës së Bebe Rexhës (Video)

Takoi vëllain e porsalindur, veprimi i dyvjeçarit është mbresëlënës (Video)

Takoi vëllain e porsalindur, veprimi i dyvjeçarit është mbresëlënës (Video)

Fasada e ndërtesës shndërrohet në ekran gjigant, për të shënuar 40-vjetorin e video-lojës (Video)

Fasada e ndërtesës shndërrohet në ekran gjigant, për të shënuar 40-vjetorin e video-lojës (Video)

Godasin sërish “gjenitë” shqiptarë – me këto “ide brilante” do të qeshni me lot! (Foto)

Godasin sërish “gjenitë” shqiptarë – me këto “ide brilante” do të qeshni me lot! (Foto)

I bëri një fotografi peizazhit, më vonë e kuptoi se kishte fotografuar edhe një person duke kërcyer (Foto)

I bëri një fotografi peizazhit, më vonë e kuptoi se kishte fotografuar edhe një person duke kërcyer (Foto)

Përpjekjet qesharaket të babait me të birin, teksa mundohen ta kapin një mi (Video)

Përpjekjet qesharaket të babait me të birin, teksa mundohen ta kapin një mi (Video)

Të gjithë mendonin se po lutej në kishë, në karrigen e foshnjës kishte fshehur telefonin – po shikonte ndeshjen Liverpool-Man City (Video)

Të gjithë mendonin se po lutej në kishë, në karrigen e foshnjës kishte fshehur telefonin – po shikonte ndeshjen Liverpool-Man City (Video)

Modifikimet dhe “shpikjet” që ju nxjerrin nga situatat e vështira (Foto)

Modifikimet dhe “shpikjet” që ju nxjerrin nga situatat e vështira (Foto)

Përleshje në mes 20 personave për një iPhone të humbur – telefoni gjendet në katin më lartë të qendrës tregtare (Video)

Përleshje në mes 20 personave për një iPhone të humbur – telefoni gjendet në katin më lartë të qendrës tregtare (Video)

Ftoi të afërmit për ditëlindje, i befasoi me njoftimin që bëri bashkë me partnerin – po martohej(Foto)

Ftoi të afërmit për ditëlindje, i befasoi me njoftimin që bëri bashkë me partnerin – po martohej(Foto)

Vogëlushi ribashkohet me qenin e humbur, pas fushatës që kushtoi mbi dhjetëmijë euro (Foto)

Vogëlushi ribashkohet me qenin e humbur, pas fushatës që kushtoi mbi dhjetëmijë euro (Foto)

Me “rrollera” shkallëve, kalimtarët nuk iu besojnë syve (Video)

Me “rrollera” shkallëve, kalimtarët nuk iu besojnë syve (Video)

Kjo video e Bruce Lee ka pushtuar rrjetet sociale (Video)

Kjo video e Bruce Lee ka pushtuar rrjetet sociale (Video)