Osmani tregon çfarë mund të ketë ndodhur me njohjen e Xhamajkës

21.02.2020 16:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Osmani tregon çfarë mund të ketë ndodhur me njohjen e Xhamajkës

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka folur për skandalin e njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka.

Para mediave, Osmani është treguar më e kujdesshme, teksa ka thënë se është duke pritur një vlerësim zyrtar të asaj që mund të ketë ndodhur, shkruan lajmi.net.

“Ne jemi duke pritur një vlerësim zyrtar nga MPJ lidhur me atë që ka ndodhur mbrëmë. Natyrisht se si Kuvend i Kosovës jemi bazuar në informatën zyrtare dhe tani për tani besoj që duhet të gjithë të jemi të kujdesshëm në deklaratat tona deri në momentin e sqarimit përfundimtar”, tha ajo.

Ajo la të kuptohet se mund të ketë pasur edhe ndërhyrje të shteteve të tjera.

Si një person që është marrë një kohë të gjatë me çështjen e njohjeve dhe në të kaluarën, mund të ju siguroj se përderisa vjen informata në ndërkohë kemi ndërhyrje të shteteve që janë kundër Republikës së Kosovës, situata ndryshon, por nuk dua të jap ndonjë deklaratë pa marrë konfirmim zyrtar, atëherë natyrisht që do të deklarohem”, është shprehur Osmani.

Ndërkohë në lidhje me çështjen nuk ka folur ende ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


38 aktakuza kundër 49 personave gjatë 24 orëve të fundit

38 aktakuza kundër 49 personave gjatë 24 orëve të fundit

Komisioni për Integrim Evropian mbajti sot mbledhjen e radhës

Komisioni për Integrim Evropian mbajti sot mbledhjen e radhës

Dumoshi në Obiliq, viziton projektet e mbështetura nga MKRS

Dumoshi në Obiliq, viziton projektet e mbështetura nga MKRS

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore në Prishtinë

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore në Prishtinë

Gllogoc – Sulmon fizikisht bashkëshorten

Gllogoc – Sulmon fizikisht bashkëshorten

Grabitje në Podujevë

Grabitje në Podujevë

Thaçi në Infektivë, premton përkrahje institucionale për stafin shëndetësor

Thaçi në Infektivë, premton përkrahje institucionale për stafin shëndetësor

OAK: Të zbatohet me urgjencë pakoja emergjente

OAK: Të zbatohet me urgjencë pakoja emergjente

Erion Veliaj rezulton pozitiv me koronavirus

Erion Veliaj rezulton pozitiv me koronavirus

OEAK organizoi forum virtual – Njohësit e ekonomisë vendore optimistë për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

OEAK organizoi forum virtual – Njohësit e ekonomisë vendore optimistë për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Vdesin edhe dy paciente në Spitalin e Pejës të cilat dyshohen se ishin me Covid-19

Vdesin edhe dy paciente në Spitalin e Pejës të cilat dyshohen se ishin me Covid-19

Kina shënon numrin më të madh të rasteve me Covid-19 që nga prilli

Kina shënon numrin më të madh të rasteve me Covid-19 që nga prilli

Dita Botërore e Hepatitit

Dita Botërore e Hepatitit

Rishikimi i buxhetit sot në Komisionin për Legjislacion

Rishikimi i buxhetit sot në Komisionin për Legjislacion

Haradinaj-Stublla raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Haradinaj-Stublla raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Mbi 3200 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Mbi 3200 raste aktive me Covid-19 në Kosovë