“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

14.05.2020 23:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka vlerësuar lartë figurën e Vjosa Osmanit.

Tahiri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk dëshiron ta sheh në skenën politike një politikan kosovar që i sheh raportet me Amerikën si raport nënshtrimi.

“Ne raportin me SHBA-në duhet ta ruajmë si raport esencial”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Duke folur për zhvillimet e brendshme në LDK, Tahiri ka thënë se Vjosa Osmani është vlerë për këtë parti dhe se aty respektohet dhe kultivohet mendimi ndryshe.

Ai ka thënë se LDK ka investuar gjatë në Vjosa Osmanin dhe askush nuk mund të kërkojë largimin e saj.

“Vjosa Osmani është tepër me peshë në skenën politike të Kosovës që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”.

Tahiri thotë se ka garë të brendshme në LDK dhe është normale që të ketë mendime ndryshe nga ato që i jep Vjosa Osmani.

“Vjosa Osmani nuk është aty për t’u larguar nga LDK, por e kundërta për ta udhëhequr partinë”, tha ndër të tjera Xhafer Tahiri

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Thaçi: Në politikë nuk jam nga ata që krasitin, por nga ata që mbjellin

Thaçi: Në politikë nuk jam nga ata që krasitin, por nga ata që mbjellin

Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Në mesin e të infektuarve në Mitrovicë edhe tre fëmijë, 1, 2 dhe 3 vjeç

Në mesin e të infektuarve në Mitrovicë edhe tre fëmijë, 1, 2 dhe 3 vjeç

Pacolli ironizon, BE-ja ia kujton se Bjellorusia mori vetëm lehtësim të vizave e jo liberalizim

Pacolli ironizon, BE-ja ia kujton se Bjellorusia mori vetëm lehtësim të vizave e jo liberalizim