Osmani: Do të vendoset për hapjen e kufijve

14.05.2020 10:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Osmani: Do të vendoset për hapjen e kufijve

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për TV21 ka folur në lidhje me hapjen e kufijve dhe lehtësimin e masave për lëvizjen e qytetarëve.

Ai tha se ditëve në vijim do të vendoset për hapjen e kufijve, duke pasur parasysh parametrat epidemiologjik, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Edhe për kufijtë, presim ditëve në vijim të dalin me protokoll dhe do të diskutojmë. Në bazë të parametrave epidemiologjik, gjithmonë”, tha mes tjerash Osmani.

Ndryshe, kufijtë Maqedonia e Veriut i mbylli më 17 mars për parandalimin e përhapjes së coronavirusit. Në atë ditë u mbyllën edhe dy aeroportet, i Shkupit dhe ai i Ohrit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani: Do të vendoset për hapjen e kufijve

Osmani: Do të vendoset për hapjen e kufijve

Vendoset për testin e arritshmërisë, në atë të maturës s’do ketë pyetje nga mësimet në distancë

Vendoset për testin e arritshmërisë, në atë të maturës s’do ketë pyetje nga mësimet në distancë

Postoi ca foto me armë në dorë, policia inicion rast ndaj të dyshuarës

Postoi ca foto me armë në dorë, policia inicion rast ndaj të dyshuarës

Dy persona në Plemetin fusin drogë në shtëpizë të kompjuterit, arrestohen nga policia

Dy persona në Plemetin fusin drogë në shtëpizë të kompjuterit, arrestohen nga policia

10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

Është rikthyer gjendja e jashtëzakonshme në dy qytete kineze për shkak të COVID-19

Është rikthyer gjendja e jashtëzakonshme në dy qytete kineze për shkak të COVID-19

Koronavirusi po shkakton probleme në shënd

Koronavirusi po shkakton probleme në shënd

Është mashtruar pronari i një kompanie farmaceutike në Prizren

Është mashtruar pronari i një kompanie farmaceutike në Prizren

Hapen xhamitë në Kosovë

Hapen xhamitë në Kosovë

Kërkojnë 66 kosovarë urgjentisht të kthehen nga Dubai

Kërkojnë 66 kosovarë urgjentisht të kthehen nga Dubai

Bundestagu debaton për Kosovën

Bundestagu debaton për Kosovën

FBI: Gabimisht zbuluam zyrtarin saudit, të lidhur me sulmet e 11 shtatorit

FBI: Gabimisht zbuluam zyrtarin saudit, të lidhur me sulmet e 11 shtatorit

U arrestuan priftërinjët, serbët nxisin trazira në Mal të Zi

U arrestuan priftërinjët, serbët nxisin trazira në Mal të Zi

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

I shkarkuari: Kurti nuk u interesua për marrëveshjen që bëmë me Grenellin

I shkarkuari: Kurti nuk u interesua për marrëveshjen që bëmë me Grenellin

FFK, në mbledhjen e mbajtur: Kërkuam që futbolli të fillojë sa më parë

FFK, në mbledhjen e mbajtur: Kërkuam që futbolli të fillojë sa më parë