Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

18.03.2019 20:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

Kamerat selfie “pop-up” që kanë filluar të shfaqen tek disa smartfonë të Oppo dhe Vivo, janë trendi më i ri për të cilin njerëzit kanë filluar të shqetësohen për jetëgjatësinë e tyre.

Oppo thotë se nuk përbën për problem për Oppo F11 Pro dhe mund të përdoret 100 herë në çdo për gjatë vite me radhë.

Kjo do të thotë edhe në duart e njeriut më të fiksuar pas selfieve, F11 Pro nuk do të përdoret më jo nga problemi me kamerën frontale por për nga vjetërsia.

Dhe nëse prëdorni skanerin e pasëm të shenjave të gishtërinjve, jetëgjatësia e mekanizmit do të jenë edhe më e lartë.

Këtë informacion Oppo tha përmes një cicërime në Twitter ku Oppo F11 Pro performon një muzikës me kamerën e tij. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

Shkoi për të bërë fushatë, presidentit të Afrikës së Jugut iu prish plani – mbeti i mbërthyer për katër orë në tren (Video)

Shkoi për të bërë fushatë, presidentit të Afrikës së Jugut iu prish plani – mbeti i mbërthyer për katër orë në tren (Video)

WhatsApp me dy funksione që do të luftojnë lajmet e rreme

WhatsApp me dy funksione që do të luftojnë lajmet e rreme

Erërat e fuqishme e rrëzuan në shkurre, derisa po dilte nga dera e shtëpisë për t’i shëtitur qentë (Video)

Erërat e fuqishme e rrëzuan në shkurre, derisa po dilte nga dera e shtëpisë për t’i shëtitur qentë (Video)

Një softuer është shkaktari i rrëzimit të dy Boeing 737 Max

Një softuer është shkaktari i rrëzimit të dy Boeing 737 Max

Blenë gabimisht në ankand një shtëpi të vjetër, nisin ta meremetojnë sepse po u pëlqen lokacioni (Foto)

Blenë gabimisht në ankand një shtëpi të vjetër, nisin ta meremetojnë sepse po u pëlqen lokacioni (Foto)

Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

1/3 e aplikacioneve antivirus në Android nuk ofrojnë fare mbrojtje

1/3 e aplikacioneve antivirus në Android nuk ofrojnë fare mbrojtje

Përleshje ndërmjet dy pasagjerëve në aeroplan, nuk mungoi as “kafshimi i hundës” (Video)

Përleshje ndërmjet dy pasagjerëve në aeroplan, nuk mungoi as “kafshimi i hundës” (Video)

Internet Archive do të ruajë përmbajtjet e Google+ edhe pas mbylljes më 2 Prill

Internet Archive do të ruajë përmbajtjet e Google+ edhe pas mbylljes më 2 Prill

Përcjellësit të dhëndrit i bie të fikët gjatë ceremonisë martesore – thyen dhëmbët (Video)

Përcjellësit të dhëndrit i bie të fikët gjatë ceremonisë martesore – thyen dhëmbët (Video)

ICT Awards në bashkëpunim me Aftësi për Punë S4J organizoi në Lezhë Bootkampin ICTS

ICT Awards në bashkëpunim me Aftësi për Punë S4J organizoi në Lezhë Bootkampin ICTS

Një studim thotë se ora inteligjente Apple Watch zbulon sëmundjet e zemrës

Një studim thotë se ora inteligjente Apple Watch zbulon sëmundjet e zemrës

Spotify e quan Apple monopol

Spotify e quan Apple monopol

Më se 300 mijë shikues prisnin momentin, kur një gjirafë do ta sillte të voglin në jetë (Video)

Më se 300 mijë shikues prisnin momentin, kur një gjirafë do ta sillte të voglin në jetë (Video)

Themeluesi i WhatsApp thotë se duhet të fshijmë Facebook

Themeluesi i WhatsApp thotë se duhet të fshijmë Facebook