Operohet Milik, optimizëm për kohën e rikuperimit

10.10.2016 19:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Operohet Milik, optimizëm për kohën e rikuperimit

Përfundon me sukses ndërhyrja kirurgjikale në gjurin e Arkadiusz Milik, i dëmtuar me kombëtaren polake në sfidën me Danimarkën të shtunën e kaluar. Mjekëve specialistë iu deshën rreth 40 minuta kohë për të qepur ligamentin e gjurit të majtë, por në fund të gjithë ishin të lumtur për mbarëvajtjen e operacionit. Tashmë sulmuesi i Napolit nis fazën e rehabilitimit, për t’iu kthyer fushave të blerta në fillim të 2017-ës.

Pas një dëmtimi të tillë lojtarëve u duhet zakonisht 5-6 muaj për të qenë gati për ndeshjet zyrtare, por stafi mjekësor i Napolit është optimist për kapërcimin e etapave. Në fillim u dyshua se në gjurin e polakut do të kishte dëmtime të tjera përvec ligamentit krucial të brendshëm, por gjatë ndërhyrjes u pa qartë se gjithcka tjetër ishte ok. Milik pritet të nisë vrapimin në muajin janar, ndërsa koha e aktivizimit në ndeshjet zyrtare do të varet nga reagimi i gjurit të tij. Drejtuesit e Napolit do të vlerësojnë nëse duhet të afrojnë një sulmues atkualisht pa kontratë apo do t’i besojnë Gabiadinit dhe ndonjë alternative taktike derisa të hapet merkatoja e janarit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve

Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

Inter-Milan: Formacionet e mundshme, Spalletti i beson Politanos

Inter-Milan: Formacionet e mundshme, Spalletti i beson Politanos

Lëshimi me kostum nga mali i thepisur që njihet si ‘atraksioni fatal’ (Video)

Lëshimi me kostum nga mali i thepisur që njihet si ‘atraksioni fatal’ (Video)

Huddersfield 0-1 Liverpool: Notat e Shaqirit, Hadergjonajt dhe të tjerëve

Huddersfield 0-1 Liverpool: Notat e Shaqirit, Hadergjonajt dhe të tjerëve

Nëse zgjoheni natën, shikoni orën dhe kuptoni nga çfarë problemesh vuani

Nëse zgjoheni natën, shikoni orën dhe kuptoni nga çfarë problemesh vuani

PSG merr fitoren e dhjetë radhazi në Ligue 1, mposht thellë Amiensin

PSG merr fitoren e dhjetë radhazi në Ligue 1, mposht thellë Amiensin

Majmuni mban lart të voglin, njëjtë sikur në skenën e famshme nga filmi i animuar (Foto)

Majmuni mban lart të voglin, njëjtë sikur në skenën e famshme nga filmi i animuar (Foto)

TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift

TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift

Man City shkatërron Burnley, vazhdon si lider në Ligën Premier  

Man City shkatërron Burnley, vazhdon si lider në Ligën Premier  

Përse lëndimet gjatë ditës shërohen më shpejt se ato gjatë natës

Përse lëndimet gjatë ditës shërohen më shpejt se ato gjatë natës

Gjeti gjysmën e qypit 2,000 vjeçar, pas dy javësh e kompletoi edhe me pjesën tjetër (Foto)

Gjeti gjysmën e qypit 2,000 vjeçar, pas dy javësh e kompletoi edhe me pjesën tjetër (Foto)

Ballkani i kthehet fitoreve, e mund Flamurtarin

Ballkani i kthehet fitoreve, e mund Flamurtarin

City – Burnley, formacionet zyrtare

City – Burnley, formacionet zyrtare

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje