“Operacioni fshesa”, Drenica konfirmon largimin e dhjetë futbollistëve

29.01.2021 15:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Operacioni fshesa”, Drenica konfirmon largimin e dhjetë futbollistëve

Klubi nga Skenderaj, Drenica ka njoftuar me anë të faqeve zyrtare se ka ndërprerë bashkëpunimin me plot dhjetë futbollistë.

Drenica ka qenë njëri nga klubet më aktive në futbollin e Kosovës në afatin kalimtar të janarit.

Pas transferimeve të mëdha në këtë afat, tani ka ardhur edhe konfirmimi për dhjetë largimi.

Largimi i dhjetë futbollistëve me marrëveshje të ndërsjellë është konfirmuar nga faqja zyrtare e Drenicës në Facebook.

Postimi pa ndërhyrje i Drenicës:

Klubi ka ndërprerë kontratat me disa futbollistë!

Skenderaj – 29.01.2021

Krahas përforcimeve për stinorin e ri pranveror , klubi ka qenë në negociata të vazhdueshme me futbollistët të cilët nuk ishin pjesë e projektit të klubit për pranverë.

Si rrjedhojë e kësaj, klubi njofton së ka arritur marrëveshje për ndërprerjen e kontratave me pajtim të dy anshëm më futbollistët:

Almedin Murati, Albutrint Morina, Arbios Thaçi, Ehat Gjoka, Flamur Kadriu, Jeton Dushi, Lulzim Doshlaku, Muharrem Musa, Valto Zeqaj dhe Vildan Kerim.

Klubi falënderon të gjithë futbollistët e lartcekur për gatishmërinë dhe vullnetin për të arritur gjuhën e përbashkët për ndërprerjen e kontratave, dhe ju uron shumë suksese në angazhimet e tyre në skuadrat e reja.

Ju njoftojmë se brenda pak kohësh do të prezantojmë edhe përforcimin e fundit në këtë afat kalimtar dhe pastaj do të koncentrohemi vetëm në fillimin e stinorit pranveror, konkretisht në ndeshjën e parë të Kupës dhe atë të Kampionatit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Operacioni fshesa”, Drenica konfirmon largimin e dhjetë futbollistëve

“Operacioni fshesa”, Drenica konfirmon largimin e dhjetë futbollistëve

Zyrtare: Juve e transferon një tjetër talent

Zyrtare: Juve e transferon një tjetër talent

Lituanezët të kënaqur që do të luajnë me Kosovën

Lituanezët të kënaqur që do të luajnë me Kosovën

Ardian Bujupi sjell këngën e re “Nichts fur immer”

Ardian Bujupi sjell këngën e re “Nichts fur immer”

Milani kërkon Costan

Milani kërkon Costan

Ramos po largohet

Ramos po largohet

Dua Lipa dhe Anwar Hadid shfaqen me veshje të çuditshme rrugëve të Hollywoodit

Dua Lipa dhe Anwar Hadid shfaqen me veshje të çuditshme rrugëve të Hollywoodit

Çfarë i ndodh trupit nëse hani vezë çdo ditë në mëngjes?

Çfarë i ndodh trupit nëse hani vezë çdo ditë në mëngjes?

Rita Ora do të mbyllet për dy javë në një hotel të Australisë

Rita Ora do të mbyllet për dy javë në një hotel të Australisë

Njihuni me ushqimet që nxisin metabolizmin për uljen në peshë

Njihuni me ushqimet që nxisin metabolizmin për uljen në peshë

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

Demi Rose e tepron kësaj radhe, mezi i mbulon ‘pasuritë’

Demi Rose e tepron kësaj radhe, mezi i mbulon ‘pasuritë’

Mustafi drejt rikthimit në Bundesliga, në bisedime me dy skuadra gjermane

Mustafi drejt rikthimit në Bundesliga, në bisedime me dy skuadra gjermane

Trepça fiton duelin e skuadrave të fundit në tabelë

Trepça fiton duelin e skuadrave të fundit në tabelë

“Neymar mbi Messin dhe Ronaldon, është më i miri në botë”

“Neymar mbi Messin dhe Ronaldon, është më i miri në botë”

India synon të prodhojë më shumë vaksina kundër Covid-19

India synon të prodhojë më shumë vaksina kundër Covid-19