Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

27.05.2020 15:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Të famshmit janë ata që zakonisht i shohim të perfeksionuar në paraqitjet publike.

Por, ata nganjëherë nuk janë të kënaqur me pamjen e tyre natyrale, andaj vendosin t’iu nënshtrohen operacioneve plastike.

Nuk janë të pakta rastet kur të famshmëve, madje atyre më me famë në botë, iu kanë dështuar operacionet, shkruan lajmi.net.

Disa prej tyre tashmë merren si shembull për të keq, kur dikush planifikon të bëjë një ndërhyrje.

Nëse krahason pamjet natyrale të tyre me ato pas operimeve, shihet dallim shumë i madh dhe ndryshimi për të keq që iu ka ndodhur pasi i kanë hyrë ‘briskut’.

Këta janë të famshmit, të cilëve iu kanë dështuar operacionet plastike:

Michael Jackson

Pas ndërhyrjeve të shumta, Michael Jackson ishte transformuar tërësisht, madje fytyra e tij dukej e deformuar pasi realizoi operacione të shumta.

Doktorët që e kanë komentuar pamjen e Jackson, thanë se veprimi i tij është gjendje psikiatrike (BDD) që i bën të sëmurët t’i nënshtrohen operacioneve të shumta plastike, në përpjekje të gabuar për t’i korrigjuar defektet.

Donatella Versace

Ikona e modës, Donatella Versace ka bërë ndërhyrje të shumta, për të cilat duhet të jetë penduar. Gjëja e parë që vërehet tek ajo janë buzët e zmadhuara shumë, sidomos në pjesën e sipërme.

Joan Rivers

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh