Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

05.03.2019 23:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Pak ditë pas lançoi në Android, Opera bëri të ditura planet për të sjellë shfletuesin me në fokus kriptomonedhat edhe në iOS. Kjo do të thotë se së shpejti mund të përdorni aplikacionin në pajisjet tuaja iPhone dhe iPad.

I ashtuquajturi Opera Touch është i dizajnuar specifikisht për shfletimin në uebin e decentralizuar, njohur ndryshe edhe si Web 3.0, dhe të ndërveprojë me aplikacionet në rrjetin Ethereum.

Data ekzakte e debutimit nuk dihet por kompania thotë se mund të regjistroheni që tani për tu bërë një prej testuesve të parë.

Opera Touch vjen me portofol të integruar të kriptomonedhave ku mund të ruani disa monedha ERC20 por edhe asete të tjera si CryptoKitties.

Kompania tha se ka vendosur ti përgjigjet popullaritetit në rritje të komunitetit të kriptomonedhave.

Për të stimuluar më tej rritjen, Opera së fundi nisi një bashkëpunim me HTC për të sjellë një version të shfletuesin në telefonin blockchain Exodus 1. Edhe pse funksionaliteti është i lehtë për tu përdorur, ende është larg asaj çfarë komuniteti kriptografik aspiron.

Mbetet për tu parë nëse lëvizja e Opera për të sjellë një shfletues crypto në iOS do të nxisë adoptimin e kriptomonedhave dhe aplikacioneve të decentralizuara të cilët po kalojnë moment të vështira që prej një viti.

Në të njëjtën kohë mund të regjistroheni për tu bërë një testues i hershëm duke klikuar në këtë lidhje. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Plot 268 ankesa kanë shkuar në aplikacionin Rruga Dixhitale për mirëmbajtjen e rrugëve

Plot 268 ankesa kanë shkuar në aplikacionin Rruga Dixhitale për mirëmbajtjen e rrugëve

Mungesa e kësaj vitamine mund të ju vërbojë

Mungesa e kësaj vitamine mund të ju vërbojë