OnePlus 7 Pro përveç 5G do të ketë edhe tre kamera

27.04.2019 19:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
OnePlus 7 Pro përveç 5G do të ketë edhe tre kamera

OnePlus 7 ka tre kamera të pasme sipas një cicërime të re publikuar në rrjetin social Twitter nga vetë kompania.

Kamera e me tre sensorë do të mbetet ekskluzivitet vetëm i modelit më të shtrenjtë i cili ka edhe ekranin e shumëpërfolur me frekuencë rifreskimi prej 90Hz.

Gjithashtu imazhi i publikuar është i ngjashëm me ato që janë shpërndarë në internet. OnePlus 7 Pro do të debutojë 14 Maj në disa aktivitete që do të mbahen njëherazi në disa vende të botës.

Sa i përket kamerave tre sensorët mund të jenë: standard, telefoto dhe një kamër me kënd super të gjerë, një konfigurim i cili po bëhet standard tek të gjithë telefonët këtë vit.

Po ekziston mundësi që njëra prej kamerave të jetë sensor thellësie, çka nuk do ta pëlqenim. Sensorët e thellësisë në telefonët Android sot po shndërrohet në shpërdorim hardueri.

Ndryshimi i sistemeve të kamerave do të jetë një rifreskim i mirëpritur duke qenë se nga OnePlus 6 në OnePlus 6T nuk ka ndryshuar gjë. Me këtë të fundit kompania aplikoi disa ndryshime softueri por ende mbetet pas krahasuar me kamerat e telefonëve të fundit në treg.

Gjithashtu OnePlus 7 dhe 7 Pro pritet të rrisin më tutje çmimin e telefonëve dikur shumë të leverdishëm. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve