OnePlus 7, hidhet dritë mbi cilësitë e telefonit

17.04.2019 17:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
OnePlus 7, hidhet dritë mbi cilësitë e telefonit

Kur na ndajnë vetëm një muaj nga debutimi i flagshipit të ri të OnePlus, raportimet e para kanë filluar të hedhin dritë mbi pajisjen.

Telefoni mbërrin zyrtarisht më 14 Maj në tre variante sipas @OnLeaks: OnePlus 7, OnePlus 7 Pro dhe OnePlus 7 Pro 5G.

Nga fotot e publikuara shihet një ekran 6.4-inç për OnePlus 7 me një kamër me “notch” minimalistik dhe kamër të pasme 48-megapiksel e ngjashme me atë të OnePlus 6T.

Gjithashtu vjen me skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran dhe 10GB RAM. Procesori Snapdragon 855 fuqizohet nga një bateri 4,150 mAh.

OnePlus 7 Pro vjen me ekran 6.64-inç pa “notch” por me dizajnin e ri të kamerës “pop-up” plus një kamër e trefishtë e pasme prej 48-megapiksel. Së fundi sipas @OnLeaks, kompania ka përgatitur edhe një variant 5G të OnePlus 7 Pro.

Ai ka të njëjtin harduer dhe specifika të OnePlus 7 Pro me shtesën e vetëm, teknologjinë celulare 5G. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Procesorët e rinj rrisin performancën e telefonëve me 60%

Procesorët e rinj rrisin performancën e telefonëve me 60%

AMD prezanton një procesor më të fuqishëm se Core i9-9920X dhe me gjysmën e çmimit

AMD prezanton një procesor më të fuqishëm se Core i9-9920X dhe me gjysmën e çmimit

Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë