O’Neal nxit të qeshura në ceremoninë Kobet

25.02.2020 10:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
O’Neal nxit të qeshura në ceremoninë Kobet

Ceremonia përkujtimore për nder të legjendës së basketbollit, Kobe Bryant, dhe vajzës së tij Gianna u shënua nga disa momente prekëse nga njerëzit më të afërt të Kobe-t – shokët e tij, bashkëlojtarët dhe familjarët.

Megjithatë, kjo ceremoni i qëndroi besnik edhe emrit të saj “festë e jetës për Kobe dhe Gianna Bryant”, pasi që ata që flisnin treguan histori personale që i theksonin anët më të mira të të dy viktimave të aksidentit që ndodhi më 26 janar, shpeshherë duke bërë që të gjithë të pranishmit në Staples Center të qeshnin me të madhe, transmeton Gazeta Express.

Asnjë fjalim nuk nxiti më shumë të qeshura sesa i fundit për atë ditë, që ishte nga ish-bashkëlojtari i Kobe Bryant, Shaquille O’Neal, i cili e kishte fituar tri herë titullin e NBA sa ishin bashkë në Los Angeles Lakers me Kobe Bryant.

Shaquille e ndau me të pranishmit një histori nga fillimi i karrierës së Kobe në Lakers, ku tha se e kishte marrë një mësim të madh nga Kobe për mentalitetin e tij “Mamba”.

“Kobe e fitoi respektin tim një ditë kur djemtë e tjerë të skuadrës po ankoheshin dhe më thanë “Shaq, Kobe nuk po e pason topin”. Unë u thashë: “Në rregull, do të flas unë me të””, tregoi legjenda e basketbollit në ceremoninë për Koben dhe vajzën e tij 13-vjeçarë, tashmë të dy të ndjerë.

“Unë i thashë “Kobe nuk ka “i” (fjala angleze për “unë”) në fjalën “team” (fjala angleze për “skuadër”)”. Kobë ma ktheu: “E di, por ka “m” dhe “e” në atë fjalë, idiot” (“me” është gjithashtu fjalë angleze për “unë”). Menjëerë pas kësaj shkova te djemtë e tjerë të skuadrës dhe u thashë merreni topin vetë, ai nuk do të pasojë”.

QuickTake by Bloomberg@QuickTake

Watch: Shaquille O’Neal recounts Kobe Bryant’s response when he told him there’s no “I” in team #KobeFarewell19010:19 PM – Feb 24, 2020Twitter Ads info and privacy57 people are talking about this

O’Neal e përdori kohën e tij në podium edhe për të rrëfyer pak më shumë për marrëdhënien e tij me Koben, e cila s’kishte qenë gjithnjë e mirë dhe, sipas mediave, kishte bërë që O’Neal të shkëmbehet në Miami Heat.

“Mos e keqkuptoni këtë. Edhe kur njerëzit mendonin se ne ishim keq mes vete, kur kamerat ndaleshin, ne ia shkelnim syrin njëri-tjetrit dhe thoshim: “Hajde t’i rrahim ca prapanica”. Ne kurrë s’e morëm punën tonë tejet seriozisht. Në të vërtetë, Kobe dhe unë gjithmonë kishim respekt të madh dhe dashuri për njëri-tjetrin”, shtoi O’Neal.

Që nga momenti kur Kobe, vajza e tij dhe shtatë persona të tjerë vdiqën më 26 janar, kur iu rrëzua helikopteri me të cilin po udhëtonin, O’Neal e ka shprehur disa herë se ai pendohet që s’kishte kaluar më shumë kohë me Koben pasi s’luanin më bashkë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro