Olluri: Shpëtuam, presioni publik e detyroi pushtetin të tërhiqet

17.04.2021 14:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Olluri: Shpëtuam, presioni publik e detyroi pushtetin të tërhiqet

Drejtori i gazetës Insajderi, Parim Olluri pas intervisitmit nga policia, ka thënë se presioni publik detyroj pushtetin qe te tërhiqet për momentin nga aksioni i sotshëm për frikësimin e Insajderit.

Ai përmes një postimi në Facebook ka kritikuar veprimin e prokurorisë e policisë në zyre e këtij mediumi, ndërsa ka shtuar se gazetari i Visar Duriqi që është rrahur brutalisht, nuk është njoftuar për arrestimin e sulmueseve.

Postimi i plotë i tij:Shpetuam!Presioni publik detyroj pushtetin qe te terhiqet per momentin nga aksioni i sotshem per frikesimin e Insajderit. Ju falemnderit te gjitheve per reagimet.

“Era shtet” i vijke sot paradite. Reagim ne shpejtësi te dritës. Me sabah prokurori i ka derguar policet e krimeve te renda ne zyre te Insajderit.Perndryshe, ka nje muaj e gjysme qe Visar Duriqi i Insajderit eshte rrahur brutalisht. Askush deri me tash nga Prokuroria e Policia nuk me ka thirre me me informu qe jane arrestuar sulmuesit. Nuk eshte prioritet ky rast per shtetin tone.Por, prioritet qenka thirrja e nje ministri e bere naten e se premtes. Ai kerkoj mbreme ndeshkimin e Insajderit, shteti u mobilizua me sabah per te na frikesuar.Ju bejme me dije qe Insajderi nuk frikesohet nga asnje pushtet. Jane munduar mjaftueshem edhe pushtetet e kaluara qe te na frikesojne. Nuk ia kane arritur qellimit. Puna vazhdon. Hulumtime tjera pritet te publikohen. Edhe me te ndjeshme. Ne e kryejme punen tone.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Salih Mustafa e lëshon sërish seancën, nuk kthehet pas pushimit të drekës

Salih Mustafa e lëshon sërish seancën, nuk kthehet pas pushimit të drekës

6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

519 pacientë u trajtuan në Klinikën Emergjente si pasojë e aksidenteve në komunikacion gjatë gushtit

519 pacientë u trajtuan në Klinikën Emergjente si pasojë e aksidenteve në komunikacion gjatë gushtit

KFOR: Situata në veri është stabile

KFOR: Situata në veri është stabile

Sulmi fizik ndaj infermierit në Spitalin e Mitrovicës, reagon ShSKUK

Sulmi fizik ndaj infermierit në Spitalin e Mitrovicës, reagon ShSKUK

Azemi: Fotografia e Bahtirit me pjesëtarë të Policisë, e qartëson qëllimin e aksionit të sotëm

Azemi: Fotografia e Bahtirit me pjesëtarë të Policisë, e qartëson qëllimin e aksionit të sotëm

Me 77 vota miratohet në parim projektligji për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Republikën e Kosovës

Me 77 vota miratohet në parim projektligji për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Republikën e Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme apel qytetarëve që t’i evitojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë

Ministria e Punëve të Brendshme apel qytetarëve që t’i evitojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë

Pyetja e Bekë Berishës për Kurtin që bëri deputetët të qeshnin në sallën e Kuvendit

Pyetja e Bekë Berishës për Kurtin që bëri deputetët të qeshnin në sallën e Kuvendit

Kërcënoi me vrasje ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Gjykata merr vendim për të akuzuarin

Kërcënoi me vrasje ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Gjykata merr vendim për të akuzuarin

Pas takimit me Vuçiq, Lajçak do të flasë edhe me lidershipin kosovar për situatën në veri

Pas takimit me Vuçiq, Lajçak do të flasë edhe me lidershipin kosovar për situatën në veri

Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

BE: Kosova dhe Serbia të ndalin menjëherë tensionet

BE: Kosova dhe Serbia të ndalin menjëherë tensionet

Kurti për aksionin në veri: Me këtë është pajtuar edhe Serbia, s’veprojmë për destabilizimin e vendit

Kurti për aksionin në veri: Me këtë është pajtuar edhe Serbia, s’veprojmë për destabilizimin e vendit

Mediat e pushtetit në Serbi: Vuçiq thërret këshillin e sigurisë pas vendimit të Kosovës për targat

Mediat e pushtetit në Serbi: Vuçiq thërret këshillin e sigurisë pas vendimit të Kosovës për targat

Protestën nuk ua ndalojmë, pjesëtari i Policisë së Kosovës iu flet shqip protestuesve serb në veri (Video)

Protestën nuk ua ndalojmë, pjesëtari i Policisë së Kosovës iu flet shqip protestuesve serb në veri (Video)