Ofendimi i Abedinit!

06.07.2018 22:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ofendimi i Abedinit!

Nga Nderim Isufi

Ofendimi i Abedinit nga SKYPE, na tregoi një lloj “mangupi” apo “patrioti” me bateria!

Ofendimi i tij dhe injorimi i tij karshi profesor Bylbyl Sokoli dhe trenerit Ismet Munishi, nuk është ofendim, vetem per dy figura te sportit Kosovar por është ofendim per gjithe futbollin Kosovar dhe gjithe qytetaret e Kosoves!

Nese Abedini nuk paska ndegju per Bylbylin dhe Ismetin,kjo tregon qart se Abedinit fare nuk i ka intersu futbolli i Kosoves dhe asnjher nuk ka shpreh deshir me i ndihmu futbollit Kosovar.

Nese Abedini i njef, por e luajke rolin e budallait dhe të injorantit kjo tregon kulturen morale, njerzore e familjare, qysh është rrit Adnani dhe Abedini!

Abedin Bylbyli dhe Ismeti e shumë të tjere në koherat me te veshtira I kan kontribu dhe kan sakrifiku gjithqka per futbollin Kosovar, ne ketu jemi ballafaqu me agresorin serb, qe na ka rrah, burgos, e maltretu. Kurse ti Abedin je rrezit n’dielli ne Bruksel!

Abedin a te kujtohet kampanja mbi një vjeqare, me slloganin ADNAN THUAJ PO SHQIPËRIS, as kete nuk e keni be, pse Abedin, a ki pergjigje.

Abedin ma leht kemi kontaktu ne tel me OBAMEN, se sa me juve, ju nuk na keni mundesu asnje komunikim, asnje takim me ju. Ju e keni injoru Kombin Shqiptar me veprimet e juaja e keto veprime të tuaja i keni percjell te Adnani që e keni marë n’qaf djalin tuaj.

Abedin ti dhe Adnani me pas jetu me naj shtet tjeter( p.sh Kolumbi) e me mohu kombesin dhe shtetin tuaj, kishi me u perball me shume gjera.

Abedin ty me se paku te takon me fol per patriotizem.

Abedin, Adnani e pat rastin me tregu veten dhe me na demantu, nuk e beri, nuk e festoi golin me Shqiponjen ton kombtare!

Abedin, injorimi juaj per paraqitje ne media, apo televizoneve Kosovare, refuzimi juaj per mos dhenie te një interviste per mediumet Kosovare tregon shume qart se sa “patriot” je.

Abedin, Majlinida, Distria, Rita Ora, Dua Lipa,Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri,Era Istrefi, Haxhi Krasniqi, te gjithe keta yje asnjher nuk kan ik nga shteti i tyre, jam mburr qe jan Shqiptar e Kosovar.

Abedin faleminderit qe u lajmrove, por kurr hallal që na ofendove.

P.s une prita te kemi reagime edhe nga federata e futbollit Kosovar, ne lidhje me deklaratat e Abedinit, se ku njeri nuk i ka fy vetem Ismetin e Bylbylin, por gjith futbollin Kosovar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Katrahura profesionale në Kosovë

Katrahura profesionale në Kosovë

Monumenti që mungon!

Monumenti që mungon!

Nuk mund të burgoset liria…

Nuk mund të burgoset liria…

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën