O`Connell kërkon zbardhjen në tërësi të rastit të Ivanoviqit

16.04.2018 14:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
O`Connell kërkon zbardhjen në tërësi të rastit të Ivanoviqit

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O`Connell, tre muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, politikanit serb në veri të Mitrovicës, ka bërë thirrje që kjo vrasje të zbardhet në tërësi.

Ai përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se është jashtëzakonisht e rëndësishme që jo vetëm kjo vrasje, por të gjitha vrasjet e tjera të hetohen tërësisht dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme në tre mujorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, si në Prishtinë ashtu edhe në Mitrovicë janë vendosur grafite në mure.

Postimi i plotë i ambasadorit Ruairí O’Connell:

Dje u bënë tre muaj që nga vrasja e Oliver Ivanovic.
Vazhdon të mbetet jashtëzakonisht e rëndësishme që kjo dhe vrasjet e tjera të hetohen tërësisht, dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë./RTK/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ligji ia ndalon Stavilecit garën për drejtor të KEK-ut

Ligji ia ndalon Stavilecit garën për drejtor të KEK-ut

Sekretari i Kushtetueses i akuzuar për korrupsion largon nga puna të dënuarin

Sekretari i Kushtetueses i akuzuar për korrupsion largon nga puna të dënuarin

Eksporti i “lajmeve të rreme” i rikthehet Maqedonisë

Eksporti i “lajmeve të rreme” i rikthehet Maqedonisë

Gani Geci: Unë s’kam marrë kërcënime, familja është alarmuar nga mediat

Gani Geci: Unë s’kam marrë kërcënime, familja është alarmuar nga mediat

Anulohet konkursi për zyrtar të infrastrukturës sportive në Vushtrri

Anulohet konkursi për zyrtar të infrastrukturës sportive në Vushtrri

Ish-pjesëtari i UÇK-së: Tahir Zemaj iku dhe la luftëtarët e përçarë

Ish-pjesëtari i UÇK-së: Tahir Zemaj iku dhe la luftëtarët e përçarë

Kurti: Kosova s’mund të sakrifikohet për integrimin e Serbisë në BE dhe shpëtimin e Thaçit nga Specialja

Kurti: Kosova s’mund të sakrifikohet për integrimin e Serbisë në BE dhe shpëtimin e Thaçit nga Specialja

Eksperti i komunikacionit: ‘Task Forca’ për parandalimin e aksidenteve, një humbje kohe

Eksperti i komunikacionit: ‘Task Forca’ për parandalimin e aksidenteve, një humbje kohe

Limaj: Opozita në Kosovë ka probleme brenda vetes

Limaj: Opozita në Kosovë ka probleme brenda vetes

UP sqarohet për rastet e dyshimta të plagjiaturës

UP sqarohet për rastet e dyshimta të plagjiaturës

Kamerat dëshmojnë se Agonis Tetaj u vra nga djali i punëdhënësit të tij

Kamerat dëshmojnë se Agonis Tetaj u vra nga djali i punëdhënësit të tij

Vuçiq: Politika për rikthimin e Kosovës në tavolinën e bisedimeve ka dështuar

Vuçiq: Politika për rikthimin e Kosovës në tavolinën e bisedimeve ka dështuar

Haradinaj: SHBA-të, partner i vendit në të gjitha fazat e shtetndërtimit

Haradinaj: SHBA-të, partner i vendit në të gjitha fazat e shtetndërtimit

Murati: Shqiptarët e Luginës janë pro bashkimit me Kosovën, do ta dëshmonin edhe në referendum

Murati: Shqiptarët e Luginës janë pro bashkimit me Kosovën, do ta dëshmonin edhe në referendum

Thaçi: Kosova e ka mbështetjen e SHBA-ve për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë

Thaçi: Kosova e ka mbështetjen e SHBA-ve për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë

PSD: Bartës i procesit të dialogut të jetë Kuvendi, jo Hashim Thaçi

PSD: Bartës i procesit të dialogut të jetë Kuvendi, jo Hashim Thaçi