Objektet e fshehura duhet gjetur për 45 sekonda, sfidë edhe për ata që kanë shikim të mprehtë (Foto)

22.03.2019 14:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Objektet e fshehura duhet gjetur për 45 sekonda, sfidë edhe për ata që kanë shikim të mprehtë (Foto)

Ilustrimet që përmbajnë nga një enigmë, janë shpërndarë në internet dhe shikuesve iu kërkohet t’i gjejnë për 45 sekonda.

Por, sfida po konsiderohet e vështirë edhe nga ata që kanë shikim të mprehtë, sepse janë katër imazhe me shumë figura të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Në të parën, kërkohet të gjendet fytyra e Mona Lizës, teksa në një tjetër kurse në një tjetër zarin që përmban disa pika më shumë dhe duket sikur po qeshë.

Mes mbretërve, mbretëreshave dhe xhandarëve, ndodhet edhe një xhoker, teksa në imazhin e fundit duhet të gjendet një fytyrë me syze dielli.

Nëse nuk keni mundur t’i gjeni të gjitha brenda kohës së caktuar, mos u dëshpëroni sepse shumica i gjejnë vetëm dy prej tyre. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Objektet e fshehura duhet gjetur për 45 sekonda, sfidë edhe për ata që kanë shikim të mprehtë (Foto)

Objektet e fshehura duhet gjetur për 45 sekonda, sfidë edhe për ata që kanë shikim të mprehtë (Foto)

Telefonia celulare vijon tkurrjen, rritet interneti fiks

Telefonia celulare vijon tkurrjen, rritet interneti fiks

Microsoft ka ndërtuar një pajisje që ruan informacionin në ADN

Microsoft ka ndërtuar një pajisje që ruan informacionin në ADN

Një grua befason të gjithë, e godet dhe e lë pavetëdije një burrë – në mes të turmës (Video)

Një grua befason të gjithë, e godet dhe e lë pavetëdije një burrë – në mes të turmës (Video)

Ja sesi reklamuesit bëjnë miliona dollarë duke përdorur fuqinë e telefonit tuaj Android

Ja sesi reklamuesit bëjnë miliona dollarë duke përdorur fuqinë e telefonit tuaj Android

Tashmë në Messenger mund të replikoni mesazhet individuale

Tashmë në Messenger mund të replikoni mesazhet individuale

Google Photos kishte një problem sigurie që ekspozonte vendndodhjen

Google Photos kishte një problem sigurie që ekspozonte vendndodhjen

Intel lançon në verë gjeneratën e 9-të të procesorëve

Intel lançon në verë gjeneratën e 9-të të procesorëve

Historiku i betejës mes Google dhe Bashkimit Evropian

Historiku i betejës mes Google dhe Bashkimit Evropian

Historiku i betejës mes Google dhe Bashkimi Evropian

Historiku i betejës mes Google dhe Bashkimi Evropian

20,000 punonjës të Facebook kanë parë 600 milionë fjalëkalime përdoruesish

20,000 punonjës të Facebook kanë parë 600 milionë fjalëkalime përdoruesish

Skiatorët u lëshuan me sukses nëpër ortekun që e shkaktuan vet (Video)

Skiatorët u lëshuan me sukses nëpër ortekun që e shkaktuan vet (Video)

Disa telefonë Nokia kanë dërguar të dhëna sensitive në Kinë

Disa telefonë Nokia kanë dërguar të dhëna sensitive në Kinë

Po e grushtonte duke mos e ditur se kush ishte: Babai befason djalin e tij duke e thirrur me emrin që e thërriste kur ishte më i vogël (Video)

Po e grushtonte duke mos e ditur se kush ishte: Babai befason djalin e tij duke e thirrur me emrin që e thërriste kur ishte më i vogël (Video)

Antivirusi Windows Defender vjen në macOS

Antivirusi Windows Defender vjen në macOS

WhatsApp Business mbërrin në iOS

WhatsApp Business mbërrin në iOS