Obama dhe Bush nderojnë John McCain, Trump nuk merr pjesë

01.09.2018 16:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Obama dhe Bush nderojnë John McCain, Trump nuk merr pjesë

Ish-presidentët amerikanë Barack Obama dhe George W. Bush, kanë nderuar të shtunën senatorin amerikan John McCain, hero i luftës, arkivoli i të cilit u soll në Katedralën e Uashingtonit.

Para kësaj, familja e tij kishte kërkuar që arkivoli të ndalonte në Memorialin e Veteranëve të Vietnamit, për të nderuar ata që vdiqën në luftë.

Obama dhe Bush, një demokrat dhe një republican, u shoqëruan nga liderë të SHBA-së, zyrtarë të periudhës së Vietnamit, për të nderuar ish të burgosurin e luftës John McXain, I cili vdiqmë 25 gusht nga sëmundja e kancerit, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Presidenti Donald Trump nuk ka marrë pjesë në ceremoni, ndërsa anëtarë të administratës së tij, përfshirë vajzën e tij Ivanka kanë qenë të pranishëm.

Familjarët e McCain e kishin bërë të qartë se Trump nuk ishte i mirëseardhur në ceremoninë e nderimit në Arizonë dhe Uashington.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Krasniqi: Sovraniteti dhe integrieti territorial i Kosovës është i pacënueshëm

Krasniqi: Sovraniteti dhe integrieti territorial i Kosovës është i pacënueshëm

Shkumbin Demaliaj del jashtë kontrollit, kërcënon Elez Blakajn: Idiot, do të të gjej në Amerikë

Shkumbin Demaliaj del jashtë kontrollit, kërcënon Elez Blakajn: Idiot, do të të gjej në Amerikë

Qeriqi: Futja e emrave të luftëtarëve të vërtetë në lista të mashtruesve u bë me qëllim

Qeriqi: Futja e emrave të luftëtarëve të vërtetë në lista të mashtruesve u bë me qëllim

Daçiq: Serbia do ta njohë Kosovën kur derrat të fluturojnë

Daçiq: Serbia do ta njohë Kosovën kur derrat të fluturojnë

Vetëvendosje në Gjilan: Që nga viti i kaluar, nuk është bërë pothuajse asgjë

Vetëvendosje në Gjilan: Që nga viti i kaluar, nuk është bërë pothuajse asgjë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Veseli takon Piculën, flasin për liberalizimin e vizave dhe MSA

Veseli takon Piculën, flasin për liberalizimin e vizave dhe MSA

Kapiteni i FSK-së, Fatmir Lami, shpallet më i miri në Universitetin Ushtarak për Logjistikë në Fort Lee, SHBA

Kapiteni i FSK-së, Fatmir Lami, shpallet më i miri në Universitetin Ushtarak për Logjistikë në Fort Lee, SHBA

Veseli për mediat serbe: Dialogu përfundon me njohjen e Kosovës dhe anëtarësim në OKB

Veseli për mediat serbe: Dialogu përfundon me njohjen e Kosovës dhe anëtarësim në OKB

Agjencitë turistike kërkojnë që taksa për autobus të jetë 5 euro

Agjencitë turistike kërkojnë që taksa për autobus të jetë 5 euro

OVL e UÇK-së e thotë atë që pritej: Të krijohet komision i ri, Prokuroria të mos merret me këtë punë

OVL e UÇK-së e thotë atë që pritej: Të krijohet komision i ri, Prokuroria të mos merret me këtë punë

Fshatrat që do të mbesin pesë orë pa rrymë

Fshatrat që do të mbesin pesë orë pa rrymë

Diskutohet rregullorja për ndarjen e çmimeve, kërkohet një shpërblim edhe për arritje shkencore

Diskutohet rregullorja për ndarjen e çmimeve, kërkohet një shpërblim edhe për arritje shkencore

Kryeministri Haradinaj përfaqësuesve të SBASHK-ut: Arsimi do të jetë gjithmonë prioritet i Qeverisë

Kryeministri Haradinaj përfaqësuesve të SBASHK-ut: Arsimi do të jetë gjithmonë prioritet i Qeverisë

Hahn kërkon ndihmë financiare për mediat në Ballkanin Perëndimor

Hahn kërkon ndihmë financiare për mediat në Ballkanin Perëndimor

Ministri Lekaj e bën Klinën edhe me një rrugë të re

Ministri Lekaj e bën Klinën edhe me një rrugë të re