Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

13.03.2019 13:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Babai i njohur vetëm me mbiemrin Xu nga Guizhou i Kinës, ka gjetur një mënyrë të veçantë, që të sigurohet se e bija tij nuk e përdorë telefonin, derisa t’i përfundojë detyrat.

Ai e ka stërvitur qenin shtëpiak, që ta mbikëqyr nxënësen gjatë kohës që mëson dhe reagon menjëherë, nëse ajo e merr telefonin për të luajtur video-lojëra, transmeton Telegrafi.

“Kishte problem të fokusohej në detyra, tërë vëmendja saj ishte te lojërat dhe materialet që i sheh në internet” ka thënë Xu.

Meqenëse qeni ishte marrë si këlysh dhe u rrit me vajzën e tij, tashmë është si një mësues i disiplinuar dhe nuk i largohet për asnjë moment.

Kur detyrat të jenë kryer, ata vazhdojnë me lojëra të ndryshme, sepse janë miq shumë të mirë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Jep dorëheqjen arkitekti i Avast Vince Steckler

Jep dorëheqjen arkitekti i Avast Vince Steckler

ICT Awards 7 takime në Shkup dhe Tetovë

ICT Awards 7 takime në Shkup dhe Tetovë

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

Aplikacioni i komunikimit Google Allo jep sot lamtumirën

Aplikacioni i komunikimit Google Allo jep sot lamtumirën

Gjermania kundër SHBA për Huawei

Gjermania kundër SHBA për Huawei

Si ta kuptoni nëse keni lëkurë të thatë apo të dehidratuar?

Si ta kuptoni nëse keni lëkurë të thatë apo të dehidratuar?

Windows 10 do të heqë automatikisht përditësimet problematike

Windows 10 do të heqë automatikisht përditësimet problematike

Microsoft “sjell” aplikacionet Android në Windows 10

Microsoft “sjell” aplikacionet Android në Windows 10

Kjo do t’i ndodhë trupit tuaj nëse hani ullinj çdo ditë

Kjo do t’i ndodhë trupit tuaj nëse hani ullinj çdo ditë

Microsoft do të paralajmërojë përdoruesit për tu larguar nga Windows 7

Microsoft do të paralajmërojë përdoruesit për tu larguar nga Windows 7

Zbulimi i fundit: Skanimi i syrit tregon simptomat e para të sëmundjes së Alzheimerit

Zbulimi i fundit: Skanimi i syrit tregon simptomat e para të sëmundjes së Alzheimerit

Mozilla lançon shërbimin e enkriptuar të dërgimit të skedarëve

Mozilla lançon shërbimin e enkriptuar të dërgimit të skedarëve

Zhduket papritmas nën tabanin e detit, peshku del sërish me po aq shpejtësi (Video)

Zhduket papritmas nën tabanin e detit, peshku del sërish me po aq shpejtësi (Video)

Kompjuterët Kuantikë do të ndryshojnë mënyrën sesi bota përdor energjinë

Kompjuterët Kuantikë do të ndryshojnë mënyrën sesi bota përdor energjinë