Nxënësit ‘heronj’ shpëtuan macen që kishte ngecur në tendë (Video)

07.04.2018 09:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nxënësit ‘heronj’ shpëtuan macen që kishte ngecur në tendë (Video)

Macen e vogël, që kishte ngecur në tendën e një lokali në Sichuan të Kinës, e shpëtuan dy nxënës, përmes çadrës së kthyer së prapthi.

Derisa ende i kishin çantat e shkollës në shpinë, fëmijët pritën të qetë, derisa macja ra ngadalë në çadër dhe e zbritën poshtë, transmeton Telegrafi.

“Jo të gjithë heronjtë kanë pelerina, disa janë me uniforma shkolle” si dhe “e ardhmja jonë, varet prej vogëlushëve të zgjuar si këta”, ishin nga komentet e shumta.

Videoja që mund ta shihni më poshtë, është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale kineze, duke grumbulluar shumë pëlqime. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rahoveci mban stërvitjen e parë në palestrën e re

Rahoveci mban stërvitjen e parë në palestrën e re

Tymosja e mbi 20 cigareve në ditë rrezikon shikimin

Tymosja e mbi 20 cigareve në ditë rrezikon shikimin

Këta janë 41 lojtarët e huazuar që mund ta shpëtojnë Chelsean në sezonin e ardhshëm

Këta janë 41 lojtarët e huazuar që mund ta shpëtojnë Chelsean në sezonin e ardhshëm

Presidenti i Bayernit, Hoeness merr dhuratë fanellën e Kosovës nga ambasadori jonë në Gjermani  

Presidenti i Bayernit, Hoeness merr dhuratë fanellën e Kosovës nga ambasadori jonë në Gjermani  

Messi vetëm një het-trik larg Ronaldos

Messi vetëm një het-trik larg Ronaldos

Frosinone 2-3 Roma, notat e lojtarëve

Frosinone 2-3 Roma, notat e lojtarëve

Shaqiri i gatshëm për Unitedin

Shaqiri i gatshëm për Unitedin

Mbappe shkruan emrin me shkronja të arta në historinë e Ligue 1

Mbappe shkruan emrin me shkronja të arta në historinë e Ligue 1

Solari nuk dorëzohet: Do të luftojmë deri në fund për titullin në La Liga

Solari nuk dorëzohet: Do të luftojmë deri në fund për titullin në La Liga

Mësoni të keni vetëbesim, këto pesë ‘truke’ psikologjike do t’ju ndihmojnë

Mësoni të keni vetëbesim, këto pesë ‘truke’ psikologjike do t’ju ndihmojnë

Kasami shënon dy gola të bukur ndaj St Gallenit – i pari erdhi prej goditjes nga këndi, i dyti pas asistimit të Lenjanit

Kasami shënon dy gola të bukur ndaj St Gallenit – i pari erdhi prej goditjes nga këndi, i dyti pas asistimit të Lenjanit

Krijuesit e YouTube në panik nga politikat e reja të platformës

Krijuesit e YouTube në panik nga politikat e reja të platformës

Roma fiton në frymën e fundit ndaj Frosinones

Roma fiton në frymën e fundit ndaj Frosinones

Arsyeja pas spërkatjes së fushës në Old Traford me përbërës hudhëre para ndeshjes me Liverpoolin

Arsyeja pas spërkatjes së fushës në Old Traford me përbërës hudhëre para ndeshjes me Liverpoolin

Pas 12 vitesh largohet nga Twitter bashkëthemeluesi

Pas 12 vitesh largohet nga Twitter bashkëthemeluesi

Chelsea – Man City, formacionet e mundshme të finales së Carabao Cup – Muriqi pritet të jetë titullar

Chelsea – Man City, formacionet e mundshme të finales së Carabao Cup – Muriqi pritet të jetë titullar