Nuk respektuan masat kundër koronavirusit, ndalohen katër persona nga Policia

23.05.2020 14:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nuk respektuan masat kundër koronavirusit, ndalohen katër persona nga Policia

Katër persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës, pasi të njëjtit nuk kanë respektuar masat e ndërmarra nga autoritetet për të frenuar përhapjen e mëtejme të koronavirusit.

Sipas njoftimit të policisë, dy persona janë ndaluar në Komunën e Prizrenit dhe nga një person është ndaluar në Mitrovicë të Jugut dhe Pejë.

Që prej 18 majit, në Kosovë ka nisur faza e dytë e lehtësimit të masave kundër koronavirusit. Në këtë fazë – e cila pritet të zgjasë deri më 2 qershor – janë hapur një sërë biznesesh.

Qytetarët kanë të drejtë të qarkullojnë katër orë në ditë – dy orë paradite dhe dy pasdite. Orari i qarkullimit është i rregulluar në grupe, në bazë të numrit të parafundit në letërnjoftim.

Sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, deri më tani janë regjistruar 1,025 raste me koronavirus. Prej tyre, 782 janë shëruar dhe 29 pacientë kanë vdekur.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londra ‘pushtohet’ nga flamujt kuq e zi, shqiptarët marshim paqësor nëpër rrugë

Londra ‘pushtohet’ nga flamujt kuq e zi, shqiptarët marshim paqësor nëpër rrugë

Grenell konfirmon ardhjen në Kosovë

Grenell konfirmon ardhjen në Kosovë

Qeveria Hoti mblidhet nesër me mëngjes

Qeveria Hoti mblidhet nesër me mëngjes

Mustafa premton mbështetje për prodhimet vendore

Mustafa premton mbështetje për prodhimet vendore

Amerikanët nxjerrin teknologjinë e fundit- avioni që do të mbretërojë qiellin dhe do të mbjellë frikë!

Amerikanët nxjerrin teknologjinë e fundit- avioni që do të mbretërojë qiellin dhe do të mbjellë frikë!

Hoti konfirmon takimin me delegacionin amerikan

Hoti konfirmon takimin me delegacionin amerikan

Vetëvendosje shpall zgjedhjet e brendshme

Vetëvendosje shpall zgjedhjet e brendshme

Trump: Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë – (Video )

Trump: Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë – (Video )

Nga një muaj paraburgim ndaj 30 të pandehurve për kontrabandë në Karaçevë

Nga një muaj paraburgim ndaj 30 të pandehurve për kontrabandë në Karaçevë

Ambasada amerikane jep detaje të vizitës së Grenell në Kosovë

Ambasada amerikane jep detaje të vizitës së Grenell në Kosovë

Drosopulos: Nepotizmi pamundëson luftimin e krimit dhe korrupsionit në Kosovë

Drosopulos: Nepotizmi pamundëson luftimin e krimit dhe korrupsionit në Kosovë

Maqedoni e Veriut: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, të domosdoshme

Maqedoni e Veriut: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, të domosdoshme

2 viktima dhe 61 raste të reja me COVID-19

2 viktima dhe 61 raste të reja me COVID-19

Zemaj: Po komunikojmë me OBSH-në për sigurimin e vaksinës së mundshme kundër Covid-19

Zemaj: Po komunikojmë me OBSH-në për sigurimin e vaksinës së mundshme kundër Covid-19

Thaçi takohet me Erdoganin: Turqia është një partnere strategjike

Thaçi takohet me Erdoganin: Turqia është një partnere strategjike

LVV: Hoti ka një besim naiv që mund ta ndaj ekonominë nga politika

LVV: Hoti ka një besim naiv që mund ta ndaj ekonominë nga politika