‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

26.01.2020 20:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

Brad Pitt i fitoi të gjitha lavdërimet nga kritikët dhe audienca për rolin e tij në ‘Once upon a time in Hollywood’ të Quentin Tarantino, dhe në çmimet e fundit të SAG, ai u emërua aktori më i mirë mbështetës dhe një nga të preferuarat e Oscar.

Aktori zbuloi se ai hodhi poshtë një rol në filmin kult shumë vite më parë, por nuk i vjen keq.

Roli që ai e refuzoi ishte Neo në filmin aksion-fiksion-shkencor të vitit 1999, i cili përfundimisht i takoi Keanu Reeves, dhe që shënoi karrierën e tij. Edhe pse informacionet u shfaqën vitin e kaluar në media se roli i Neo-së iu ofrua së pari Pitt, ai vetëm së fundmi ka zbuluar detaje.

“Po, unë e refuzova një rol në Matrix. Mora pilulën e kuqe. Ky është filmi i vetëm që unë do të zbuloj se nuk pranova të luaj në të, “pranoi Brad.

“Nëse unë tashmë e kam refuzuar rolin, do të thotë që ai nuk ishte për mua. Ishte për dikë tjetër dhe dikush e realizoi atë shkëlqyeshëm. Unë vërtet besoj në këtë. Nëse do të filloja të flisja për të gjitha rolet që kam refuzuar, do të flisnim për dy ditë të plota ”, thotë aktori i njohur

BOTASOT

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kompanitë farmaceutike nuk besojnë se do të ketë një ilaç të vetëm për COVID-19

Kompanitë farmaceutike nuk besojnë se do të ketë një ilaç të vetëm për COVID-19

Mali: Kemi marrë letrën më të keqe në Shtëpinë e Bardhë, po kërkojnë njohjen e Kosovës

Mali: Kemi marrë letrën më të keqe në Shtëpinë e Bardhë, po kërkojnë njohjen e Kosovës