Nuk hahet më shumë nga ç’mund të tresësh (Video)

08.09.2016 00:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
 

Në përgjithësi gjarpërinjtë ushqehen rrallë, por kur e bëjnë atë sigurohen që të kenë rezerva për javë, e ndoshta edhe muaj.

I tillë është rasti i kësaj kobre të filmuar në Indi. Zvarraniku kishtë gëlltitur shtatë vezë të mëdha në momentin që u pa nga disa banorë të zonës që nisën të filmojnë.

Praninë e tyre gjarpri e pa si kërcënim dhe nisi menjëherë që të nxjerrë vezët jashtë në mënyrë që të jetë më i lehtë në rast rreziku për t’u arratisur ose luftuar.

Videoja ka marrë me mijëra klikime në internet dhe sipas specialistëve, nëse nuk do të kishte prani njerëzore aty pranë, kobra nuk do t’i nxirrte vezët, por do të qëndronte pak në vend deri në momentin që stomaku do të niste tretjen e tyre.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fotografitë më mahnitëse të vitit 2018 nga “Sony”

Fotografitë më mahnitëse të vitit 2018 nga “Sony”

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Tifozi kërcen nga karroca për të festuar fitoren e ekipit të tij, tifozët tjerë mbetën pa fjalë (Video)

Tifozi kërcen nga karroca për të festuar fitoren e ekipit të tij, tifozët tjerë mbetën pa fjalë (Video)

Eksperienca në luhajën e shpejti e la të tmerruar, mendoi se do t’i dilte shpirti (Video)

Eksperienca në luhajën e shpejti e la të tmerruar, mendoi se do t’i dilte shpirti (Video)

Rrotullohet dhe shikon me habi, pasi nuk kishte parë ndonjëherë bishtajë (Video)

Rrotullohet dhe shikon me habi, pasi nuk kishte parë ndonjëherë bishtajë (Video)

Vogëlushi nuk i përmbajti emocionet, gjatë ceremonisë martesore të prindërve (Foto)

Vogëlushi nuk i përmbajti emocionet, gjatë ceremonisë martesore të prindërve (Foto)

Lladrovci parkon makinën në rrugë, Drenori i vë “gjobë” (Video)

Lladrovci parkon makinën në rrugë, Drenori i vë “gjobë” (Video)

Punëtorja e skenës tenton të fshihet prapa ulëseve, por dështon – pamje interesante gjatë një transmetimi Live në BBC (Video)

Punëtorja e skenës tenton të fshihet prapa ulëseve, por dështon – pamje interesante gjatë një transmetimi Live në BBC (Video)

Burgu ‘human’ që ngjan me një resort luksoz skijimi (Foto)

Burgu ‘human’ që ngjan me një resort luksoz skijimi (Foto)

I bie borisë derisa po bëhej kontrolli i veturës, reagimi i ushtarit ishte befasues (Video)

I bie borisë derisa po bëhej kontrolli i veturës, reagimi i ushtarit ishte befasues (Video)

Zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën, që zuri me patentë kapakun e syrit (Video)

Zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën, që zuri me patentë kapakun e syrit (Video)

Pushimet po afrojnë, këmbët ‘hot dog’ dhe nëntë poza tjera që nuk iu rekomandohet t’i bëni (Foto)

Pushimet po afrojnë, këmbët ‘hot dog’ dhe nëntë poza tjera që nuk iu rekomandohet t’i bëni (Foto)

Aparati fotografik i punuar më 1923, shitet për çmimin rekord prej 2.4 milionë eurove (Foto)

Aparati fotografik i punuar më 1923, shitet për çmimin rekord prej 2.4 milionë eurove (Foto)

Enterierët e shëmtuar dhe qesharak të dhjetë shtëpive, që kushtuan shumë shtrenjtë (Foto)

Enterierët e shëmtuar dhe qesharak të dhjetë shtëpive, që kushtuan shumë shtrenjtë (Foto)