Nubia prezanton telefonin e parë të lojërave me një ventilator

30.04.2019 12:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nubia prezanton telefonin e parë të lojërave me një ventilator

Një vit pasi Nubia prezantoi telefonin e parë të lojërave Red Magic dhe vetëm gjashtë muaj pas debutimit të Red Magic 2, kompania është rikthyer me një tjetër telefon të kësaj kategorie quajtur Red Magic 3.

Ndryshimi i madh është tek sistemi i ajrimit dhe i ftohjes i cili përveç ftohjes së lëngshme vjen me një ventilator që Nubia thotë se është i pari i llojit të tij.

Sistemet e ajrimit janë vendosur në fokus të smartfonëve të lojërave vitet e fundit. Razer Phone 2 mbinxehet gjatë përdorim intensiv ndërsa për telefonin ASUS ROG duhej të vendosnit një ventilator të jashtëm.

Red Magic 3 duhet të zgjidhë këtë problem. Specifikat e harduerit janë të ngjashme me smartfonët e tjerë të lojërave me procesor Snapdragon 855, 12GB RAM dhe 256GB memorie.

Bateri prej 5,000 mAh karikohet me një kabull 27-vat. Nga jashtë Magic 3 ka një kamër të pasme 48-megapiksel dhe një kamër frontale 16-megapiksel.

Ekrani 6.65-inç AMOLED ka rezolucion FHD+, HDR dhe frekuencë rifreskimi prej 90Hz. Po sigurisht ka edhe një portë kufjesh 3.5mm. Nubia Red Magic 3 del në shitje më 3 Maj në Kinë për 430 dollarë.

Së shpejti telefoni do të shitet në SHBA, Britani, Kanada dhe disa vende Evropiane e Aziatike. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit